Liturgia i kontemplacja

Tłumaczenie: Krzysztof Pachocki
Wydawnictwo: W drodze
The Mystery of Chist. The Liturgy as Spiritual Experience.
83-7033-567-5
religia
emm

W kolejnej książce amerykański trapista, założyciel Ruchu Modlitwy Głębi proponuje drogę do bliskości z Bogiem przez osobiste doświadczenie liturgii. Mocy Boskiej światłości, życia i miłości doświadczamy naprawdę dopiero wtedy, gdy te wielkie dary przestają być dla nas jedynie pojęciami teologicznymi, a stają się treścią naszego doświadczenia. Na tym polega podstawowy cel liturgii – twierdzi...

Mocy Boskiej światłości, życia i miłości doświadczamy naprawdę dopiero wtedy, gdy te wielkie dary przestają być dla nas jedynie pojęciami teologicznymi, a stają się treścią naszego doświadczenia. Na tym polega podstawowy cel liturgii – twierdzi Keating. Jej wyższość nad wszelką wiedzą polega na tym, że karmi nas ona tym, o czym naucza. Każdego roku cykl liturgiczny oferuje nam pełen kurs w zakresie moralności, dogmatyki, życia ascetycznego i teologii mistycznej. Co istotniejsze, uprawnia on nas również do życia kontemplacyjnego wymiarem Ewangelii – to znaczy do trwałego i dojrzałego związku z Duchem Świętym. Dzięki temu zarówno nasza modlitwa, jak i postępowanie w życiu codziennym płyną z Jego inspiracji.

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=210

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=210