Jak nauczyłem się ośmiu języków

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Vademecum Polaka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dziennikarska Spółdzielnia Pracy Unia Press
literatura faktu
Cornell

Zygmunt Broniarek zdradza tajemnicę jak nauczył się m.in. angielskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, portugalskiego i rosyjskiego.

źródło opisu: Opis autorski

Dariusz Karbowiak | 2011-07-04

Czytałem bardzo dawno, ale zapamiętałem, że nauka języków obcych Broniarka przypadła głównie na okupację. A dzisiaj czasem idzie jak po grudzie, gdzie warunki niemal laboratoryjne :) Może im trudniej tym łatwiej się uczyć. Warto przeczytac

agta | 2015-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Wydawać by się mogło, że ta mała niepozorna książeczka utonie wśród wielkich tomiszcz "Le droit international.." lub niezliczonych wydań wspomnień różnych osobistości, które to miałam przyjemność wertować, robiąc bibliografię dla Instytutu. A jednak nie..

Chwytliwy tytuł obiecujący poznanie jakiejś Prawdy - Prawdy, która nie ukrywam, byłaby bardzo przydatna w życiu; do tego fragment z początku książki:
"Języki obce fascynowały mnie od najwcześniejszej młodości. Umiejętność posługiwania się nimi wydawała mi się zawsze z czymś niezwykłym, darem prawie cudownym. Przerzucanie się z jednego języka na drugi bez żadnej widocznej trudności graniczyło w mojej wyobraźni z czarną magią i intelektualnym prestidigitatorstwem. Tłumaczenie tekstów mówionych i pisanych wprost, jak gdyby od niechcenia, z jednego języka na drugi, natychmiastowe znajdowanie odpowiedniego słowa i wyrażenia, było dla mnie dowodem najwyższej sprawności umysłowej."
przykuły moją uwagę skutecznie.

Autor (znający...

Felzmann | 2013-04-12
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Bardzo przyjemna książeczka.

Izka | 2014-04-28
Przeczytana: 01 stycznia 2014

3/4 książki to same anegdoty. Sama metoda opisana bardzo dokładnie. Jak dla mnie idealna dla wzrokowców. Polecam metodę zastosować z książkami wydawnictwa assimil, pimsleur czy red point.

Bartosz | 2015-12-21
Przeczytana: grudzień 2010

Ja się pytam o co chodzi? Przeczytałem tę książkę w celach zawodowych, ale także z ciekawości jak to się można ośmiu języków nauczyć. I teraz wiem, że w taki sposób ośmiu języków obcych na pewno się nie nauczę. Dlaczego? Ano dlatego, że Pan Broniarek proponuje jakąś przestarzałą metodę nauki języków obcych. Mogę się wypowiedzieć akurat na ten temat, gdyż żyję z pracy z językiem obcym oraz ojczystym. Świat poszedł do przodu i, o ile nie ekscytuję się nowoczesnymi metodami nauki języków, o tyle wierzę w złoty środek w każdej sytuacji. Więc raczej nie tędy droga. Czy warto czytać książkę Pana Broniarka? Można, ale zastanawiam się po co. Jeśli ktoś szuka literatury metodycznej, niech poszuka czegoś autorstwa specjalistów. Rozrywkowa wartość tej książki też jest nijaka - jakieś anegdoty powiązane z językami obcymi. Zatem kolejny raz powiem - lepiej iść na pole i się przejść, niż tracić na to czas (zwłaszcza, że ja to zrobiłem i zmarnowałem trochę czasu, który już nie wróci).

pan_bateria | 2011-01-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Świetna, lekka, króciutka i interesująca książeczka, polecam.

Reminiscencja | 2013-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2013

Nic nowego ta książeczka w moje życie nie wniosła, ale miło (i szybko) się ją czytało :)

aisah | 2015-01-18
Przeczytana: 01 lutego 2015

Fajna, motywująca książka. :)

readit | 2016-10-07
Przeczytana: 2013 rok