Narodzić się, by wygrać. Analiza transakcyjna na co dzień

Tłumaczenie: Anna Suchańska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Born to win
83-7120-626-7
analiza transakcyjna
Raincloud

Wraz z narodzinami każdego człowieka rodzi się coś nowego, coś, co nigdy wcześniej nie istniało. Każdy z nas przychodzi na świat ze zdolnością do wygrania życia. W jedyny, tylko sobie właściwy sposób patrzenia, słuchania, dotykania, smakowania i myślenia każdy człowiek realizuje własny potencjał, własne zdolności i ograniczenia. Może on zdobywać wartości, samodzielnie myśleć, być twórczy i świadomy siebie, słowem może wygrać życie.

Książka przedstawia zarówno teorię jak i praktyczne ćwiczenia analizy transakcyjnej, opracowane przez doktora Erica Berne´a, a potem stosowane i rozwijane w skali miedzynarodowej przez innych terapeutów. Bestseller sprzedany w USA w 3 mln. egzemplarzy, przetłumaczony na wiele języków.

pocieszna | 2015-07-22

Skrócona teoria Berne'a - łatwiejsza do przyswojenia.
Nastawiona na praktykę, a nie na teorię.
W książce jest wiele ćwiczeń, które mają pomóc nam uświadomić sobie siebie, swój skrypt i ewentualnie go zmienić. Choć nie jest to łatwe.
Samą książkę można przeczytać w kilka godzin, ale ćwiczenia wymagają od nas bardzo dużo czasu, najlepiej w zaciszu.

Quidam | 2016-05-07
set1000 | 2016-02-16