Ikigami #3

イキガミ
manga
komiksy
Agnieszka

Fujimoto nie jest zwykłym urzędnikiem. Jego wizyta oznacza dla domowników jedno – wyznaczona osoba umrze za 24 godziny. Jest on doręczycielem, przynoszącym zawiadomienia o śmierci, zwanym potocznie „Ikigami”. Czy taką pracę należy wykonywać z pełnym zaangażowaniem emocjonalnym? A może doręczyciel powinien odciąć się od tego co robi, traktując swoje zajęcie jak każde inne – czasami nawet odpuszczając i nie przykładając się za bardzo?

Seria wygrała w 2010 roku „Japan Expo Awards” w kategorii seinen (dla dorosłych).

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.hanami.pl/

Na półkach: Manga, Przeczytane

Pomysł ze "szczepionką", czyli główna koncepcja, na której opiera się manga, jest pozbawiona logiki, niestety.
No i ta odcinkowość. Każda kolejna część to nowa historia, w którą trzeba się wgryźć.
Plusem mangi są ekspresyjne obrazki. Wreszcie postacie mają azjatyckie rysy twarzy.

Teocokacytyl | 2015-11-05
Przeczytana: 2015 rok