Ikigami #6

Radosław Bolałek
manga

Okładka książki Pluto tom 1 Osamu Tezuka, Naoki Urasawa
Ocena 8,0
Pluto tom 1 Osamu Tezuka, Naoki...
Okładka książki Pluto tom 4 Osamu Tezuka, Naoki Urasawa
Ocena 8,0
Pluto tom 4 Osamu Tezuka, Naoki...

Ikigami #6 to kolejna porcja nietuzinkowej, wciągającej, ekscytującej, głębokiej i emocjonalnej treści, która powinna zostać doceniona przez każdego miłośnika dobrych powieści graficznych/mang. Historia początkowo skupia się tutaj na młodym mężczyźnie Kazumie Yamazakim, którego dotychczasowe życie nie należało do najprzyjemniejszych. To właśnie on otrzymuje swoje tytułowe „Ikigami”, czyli zawiadomienie o śmierci. Staje się to dla niego bodźcem, aby coś zmienić i pomóc innym. Kolejny raz Motoro Mase wprowadza do swojej opowieści bohatera z dość tragiczną przeszłością, dla którego los na pewno nie jest łaskawy i skazuje go na śmierć. Każdy więc kolejny kadr wypełnia masa dramatycznej treści, obok której żaden czytelnik nie powinien przejść obojętnie. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie oparcie się na „melancholii”. Twórca pod wierzchnią warstwą „emocji” stara się pokazać złożoność zarówno systemu, jak i pewnych ludzi.

Dalsza część tomiku poświęcona jest postaci Ichijo, który w momencie otrzymania Ikigami decyduje się na przyłączenie się do ruchu pragnącego odkryć prawdę o „systemie” i doprowadzić do zmian w kraju. Narastająca w nim wściekłość kończy się desperackim krokiem. W samej fabule autor nie zapomniał również o rozwinięciu problemów Fujimoto (dostarczyciela Ikigami), który sam nie jest pewien czy wierzy jeszcze w nieomylność systemu. Musi on więc podjąć decyzje czy będzie wspierać kraj, czy też zacznie się przeciwko niemu buntować. Punktem krytycznym jego rozważań jest odkrycie pewnej „anty-systemowej” organizacji, do której należy bliska mu osoba.

Cała recenzja na:

Jak on mógł, jak on śmiał?! Aż się mi czytać odechciało.

Jak on mógł, jak on śmiał?! Aż się mi czytać odechciało.

Motorō Mase Ikigami #6 Zobacz więcej