Osydeni duszi
miłość, wojna domowa
Marek

"Skazańcy" - to dzieje miłości młodej Angielki do arystokraty hiszpańskiego, fanatycznego jezuity. Akcja powieści toczy się w okresie wojny domowej. Pisarz podsumowuje tu refleksje ze swego pobytu w Hiszpanii, obrazuje rolę społeczno-polityczną kleru, arystokracji i ludu. Specyficzna egzotyka Hszpanii w tych pełnych napięcia chwilach historycznych staje się fascynującym tłem dla zaślepionej, desperackiej miłości.

źródło opisu: PIW, 1974

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Karaś | 2018-03-27
Na półkach: 2018, Bałkany, Przeczytane
Przeczytana: 27 marca 2018

Jak na bułgarską to całkiem niezła, ale mierzi bardzo niesymetryczny stosunek do stron konfliktu: idealizowanie czerwonych i demonizowanie rojalistów. Momentami wręcz propagandowe.

Magnella123 | 2017-03-17
Na półkach: Przeczytane, 2017