Uciekinierzy

Wydawnictwo: W.A.B.

Frankowi ginie telewizor. Jego kolega postanawia wszcząć poszukiwania. Tymczasem dzieją się dziwne rzeczy telewizory giną z paru miejsc naraz, podejrzanie wyglądające zwierzęta plączą się bez celu

tivrusky | 2014-04-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 28 marca 2014

Uciekinierów nabyłem wraz z Wielkim Powrotem tego samego autora. Obydwie książki wydane są ładnie, ładnie zilustrowane, skrojone i podane - robią bardzo dobre wrażenie i zachęcają do lektury. Gdy zapoznamy się z ich opisem, wrażenie to, staje się jeszcze lepsze. Zdaje się, że wyobraźnia autora to wielki kocioł z gotującymi się weń absurdem, humorem i wszelakimi dziwactwami. Po tym jak prześledziliśmy przygody Puzona - słonia skaczącego o tyczce, uciekającego z zoo, wiemy mniej więcej czego się spodziewać - bajkowego absurdu, pełnego aluzji do rzeczywistości. I to dokładnie dostajemy.

Pierwszy i w zasadzie jedyny zarzut pod adresem Uciekinierów - książka jest potwornie chaotyczna. Narrator śledzi losy kilku bohaterów, przeskakuje z miejsca na miejsce, podsuwa pod nos dziwne wydarzenia, żadnego z nich nie wyjaśniając (aż do samego końca). Książka dłuży się przez to. Gdy już skupimy uwagę na jednym jej wątku, akcja natychmiast przenosi się w inne miejsce. Gdy w końcu przywykamy do...

hania.o8 | 2015-06-15

Nie zbyt fajne. Autor skacze od wątku do wątku.

Ewa | 2016-10-31
Na półkach: Dla Oskara, Przeczytane