Kocie historie

Okładka książki Kocie historie Tomasz Trojanowski
Okładka książki Kocie historie
Tomasz Trojanowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: To Lubię literatura dziecięca
literatura dziecięca
To Lubię
Wydawnictwo Literatura
2016-01-01
1997-01-01
koty
Inne

Okładka książki Gałka od łóżka Mary Norton, Jan Marcin Szancer (ilustrator)
Gałka od łóżka Mary Norton, Jan Ma...
Okładka książki Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły Kristina Digman, Åsa Lind
Piaskowy Wilk ... Kristina Digman, Ås...
Okładka książki 8+2 i ciężarówka Marianna Oklejak, Anne-Cath. Vestly
8+2 i ciężarówka Marianna Oklejak, A...
Okładka książki Pamiętnik grzecznego psa Wojciech Cesarz, Joanna Rusinek, Katarzyna Terechowicz
Pamiętnik grze... Wojciech Cesarz, Jo...

Jeśli ktoś jest miłośnikiem kotów to polecam tę książkę, chociaż myślę, że wczytają się w nią nawet osoby ,które nie lubią tych zwierząt. Jest napisana z humorem, przyjemnie się ją czyta. Pokazuje ona, że ze zwierzętami można się dogadać i zaprzyjaźnić nawet jeśli nie są takie jak tego oczekujemy. Pokazuje też ona inne morały, które można w niej znależć( to taka zabawa w chowanego. Kto wie może uda się komuś coś odszukać?). Jeśli jesteście ciekawi co dzieje się w kocim życiu głównych bohaterów(które naprawdę nie jest takie nudne,jak się innym wydaje) to zapraszam do zanurzenia się w przygody które przeżyje się wraz z nimi. Więc na co czekać?
Otwieramy książkę i czytamy!

Książka jest chyba kierowana do dzieci ale ja - chociaż dzieciństwo mam daaawno za sobą - z przyjemnością przeczytałam tę książkę. Niesamowicie fajna historia o kotach, ich Dużym i ich przyjacielach, pełna humoru i ciepła ale także wskazująca to co jest ważne i dobre.

Nieskończona jest kocia wyobraźnia, a autor, który potrafi ją opisać zasługuje na wyrazy uznania. Nie dziwi zatem Nagroda Literacka im.Kornela Makuszyńskiego. Gienio, Zofia i Herman zdecydowanie przykuwają uwagę i rozśmieszają do łez. Znakomita książka!

Rewelacyjna: ciepła, emaptyczna a czytna w interpretacji Boberka jest mistrzostwem świata!

Pomimo, że już raczej duża ze mnie dziewczynka, zakochałam się w tej książeczce i zabieram się za kolejne części! Na prawdę dawno nie uśmiałam się tak czytając! W domu mam młodego rudego ancymona, który ciągle broi i zaczepia starszego brata - poważnego czarnego kocura, dla którego lodówka jest najlepszym miejscem w domu, więc czułam się trochę tak, jakbym czytała o ich przygodach 😉.

Siedmioletniej córce podobała się ta książka szalenie, mnie jako lektorce ;) nie aż tak, ale i tak czytało się nieźle. Historie o kotach są dość zabawne, z wartościowym przesłaniem, jedyny mój zarzut, to że trochę za mało dynamiczne.

Rok temu ją przeczytałam. Bardzo polecam! Jest ciekawa, bo dzięki kilku śmiesznym rozdziałom nigdy się nie nie nudzi 😊 !!

Otrzymałam ważne zadanie: kupić prezent dla 7-latki. Po długich poszukiwaniach zdecydowałam się na dwie części „Kocich historii”. Ich twórcą jest Tomasz Trojanowski, „z wykształcenia pedagog, z zamiłowania pisarz” (cyt. za Wydawnictwem Literatura),a do tego dziennikarz telewizyjny i nauczyciel. Za swój debiut otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Uważam, że w pełni zasłużenie.

Zakochałam się w tych książeczkach. Już zapowiedziałam chłopu, że jeśli bratanicy się nie spodobają (w co wątpię, bo lubi czytać i lubi koty),to ma je przywieźć z powrotem. Są przezabawne, słodkie i pocieszne. Składają się z krótkich historyjek o trzech zwariowanych kotach, które co rusz wpadają na przedziwne pomysły. A nierzadko w tarapaty, z których musi je ratować opiekun. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki tłumaczy im świat, nie narzucając przy tym swojego zdania. Zresztą spróbujcie narzucić cokolwiek kotu!

Jedno ale. Niespecjalnie znam się na wychowywaniu dzieci, ale wydaje mi się, że powinno się z nimi dużo rozmawiać i wyjaśniać to, czego nie rozumieją. Wyobrażam sobie wspólne czytanie albo czytanie dziecku i tłumaczenie tego, co poeta miał na myśli albo czego nie dopowiedział. Jeśli chodzi o „Kocie historie”, prostowałabym też głupotki, które – chcę wierzyć, że nieświadomie – autor wplótł w fabułę. Głupotki typu przekonanie, że kobiety (w książce kotki) w samolocie mogą być jedynie stewardesami, bo pilotami są mężczyźni. Dobrze byłoby upewniać dzieci, że dziewczynki mogą mieć takie same marzenia jak chłopcy. Nie wpychać do głowy od najmłodszych lat, że czegoś nie mogą, bo płeć.

Poza tym małym zgrzytem nie mam żadnych zastrzeżeń do obu książeczek. Są starannie wydane – mają twardą okładkę, dużą czcionkę, masę obrazków oraz format odpowiedni dla małych rączek. Niektórzy twierdzą, że historie są zbyt długie dla kilkulatków (parę stron). Nie potrafię tego zweryfikować. W każdym razie gorąco polecam zakup, opierając się na własnym niedzieciatym guście i licznych pozytywnych opiniach rodziców.

Co tu pisać - świetna książka na wieczorek z kubkiem herbaty, dla dzieci i dororsłych. Pełna humoru i ciepła książka opowiada o przygodach Dużego i jego (zwierzęcej i dzikiej) rodziny.
Uśmiejesz się.

Uśmiejesz się.

Kupiłem tę książkę dla mojego dziecka... i stała się jego ulubioną. Nie tylko czytał ją kilka razy ale poprosił o wersje do słuchania. Często sięgał po cytaty z książki albo zaczął określać nasze koty imionami z "Kocich historii". W końcu poprosił abym i ja ja przeczytał. Broniłem się mając własna kolejkę. - Później - zawsze odpowiadałem. - Ale tak to przeczytasz tę książkę dopiero jak będziesz miał 60 lat! No i co było robić? Przeczytałem :)

Oczywiście inaczej patrzy się oczami dziecka a inaczej dorosłego. "Kocie historie" to proste historyjki o kotach, które zachowują się jak małe a czasem przemądrzałe dzieci. Bawią i uczą. Ciepło się robi czytając te historyjki. Książka nie jest już taka młoda, zwłaszcza, ze w tekście pojawia się wątek urywania słuchawek w telefonicznych budkach... ostatni raz widziałem budkę telefoniczną w Pożarevacu w Serbii, rok temu... tak, słuchawka była urwana :) Dla dorosłego to naiwne historyjki ale dla dzieci - bomba.

Koty są cudownymi inteligentnymi zwierzętami. Ta książka może nauczyć szacunku do zwierząt jako czujących i rozumnych (na swoim poziomie) istot. Warto przeczytać ją... dzieciom :)

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Kocie historie