Obrona Gdyni 1939

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Pamięci Pokoleń". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
historia
Marecki

"Obrona Gdyni we wrześniu 1939 roku stanowi jedną z najpiękniejszych kart historii zmagań narodu polskiego z hitlerowskim najeźdźcą. Najmłodsze, liczące niespełna czternaście lat, ale dwunaste pod względem mieszkańców, miasto w Polsce, mające nowoczesny port i szczycące się mianem polskiego okna na świat, bronione było z niezwykłym uporem i zarazem z dużym rozsądkiem operacyjnym i taktycznym. Do walki z wrogiem stanęli wszyscy zdolni do noszenia broni: żołnierze i marynarze, robotnicy portowi i budowlani, kolejarze i urzędnicy, nauczyciele i harcerze. Nie dla wszystkich starczyło broni, ale nikomu nie zabrakło chęci do walki, odwagi, ofiarności i uporu."

źródło opisu: Od autora

źródło okładki: skan z oryginału

telefonalarmowy | 2015-03-22
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Rzetelna książka historyczna lekko przesiąknięta propagandą PRL.

lanzik | 2013-12-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Morska