Obrona Warszawy i Modlina 1939

Wydawnictwo: MON
83-11-07109-8
historia
Joanna Bożek

Książka płk. rez. Ludwika Głowackiego jest monografią poświęconą organizacji i walkom regularnych oddziałów wojskowych w obronie stolicy. Praca ta oparta została na dokumentach armii "Warszawa", źródłach polskich i niemieckich dotyczących kampanii, a także na relacjach, starannie zebranych przez Autora od uczestników kampanii wrześniowej i obrony Warszawy, pełniących funkcje na różnych szczeblach dowodzenia, od dowódców plutonów począwszy.
Książka ta powinna się przyczynić do lepszego poznania tego niezmiernie ważnego fragmentu wojny obronnej Polski w 1939r.

źródło opisu: nota wydawcy

Alan Węcławik | 2014-04-20
Przeczytana: 31 stycznia 2006

Książka jest pozycją typowo historyczną i nie ma żadnej fabuły, gdyż jest to bardzo dokładna monografia okresu obrony Warszawy i twierdzy Modlin w trakcie kampanii wrześniowej. Jako że napisana została przez wojskowego to mamy pozycję bardzo dokładną i rzetelną. W zasadzie polecić ją mogę historykom i osobom zainteresowanym II wojną światową oraz przygotowującym jakieś monografie bądź prace dyplomowe z tego okresu.

Solyenna | 2014-11-19
Na półkach: Cięższe, Przeczytane