Sturm & Drang

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Współczesnej Poezji Polskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zeszyty Poetyckie
978-83-926993-6-1
poezja

„Cieszy mnie ten debiut nie tylko dlatego, że Joanna Dziwak kończyła puławskie Liceum, do którego też (wiele lat wcześniej) chodziłem i że studiowała filozofię (co prawda w Krakowie). Cieszy mnie, bo jest wyrazisty, jest mocny (jak tytułowa burza i napór), opowiada wreszcie pewną historię o dojrzewaniu, w którą się wierzy i która nie jest opowieścią pensjonarki, a jest zarazem opowieścią o świecie, o zderzeniu z nim, o języku wreszcie, możliwościach, które daje, i pułapkach, które zastawia.”
Bohdan Zadura (redaktor naczelny Twórczości)

źródło opisu: http://zeszytypoetyckie.pl/

źródło okładki: http://zeszytypoetyckie.pl/