Tajlandia. Podróże marzeń

Tłumaczenie: Patrycja Zaborowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróże marzeń (czerwona)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mediaprofit
Insight Guides - Thailand
przewodnik, Tajlandia
kamk

Podróże marzeń to przewodniki, które zabiorą cię w niezwykłą podróż po najciekawszych miejscach świata.

ArtZ72 | 2017-01-13
Przeczytana: 2007 rok

Tajlandia budzi rozmaite skojarzenia. Wspaniałe plaże w cieniu bujnych palm, ciągnąca się po horyzont zieleń pól ryżowych, egzotyczna kuchnia, grzeczni i uśmiechnięci Tajowie, buddyjscy mnisi, seksturystyka, surowe kary za narkotyki, importowane owoce tropikalne, ryż o aromacie jaśminu, koty syjamskie (Syjam to dawna nazwa Tajlandii). A ilu z nas pamięta legendarny, oparty na faktach film „Król i ja” (w gł. rolach Yul Brynner i Deborah Kerr) tudzież jego nowszą wersję „Anna i król” (Chow Yun Fat i Jodie Foster)? Wielu zapewne pamięta takie filmy jak historyczny "Bang Rajan" czy poświęcony muay thai "Ongbak".
Niniejsza książka to swoiste zaproszenie do zwiedzania jednego z najciekawszych i najpiękniejszych krajów tej części świata. Tajlandia to bowiem kraj burzliwej historii i bogatej, wielorakiej spuścizny kulturowej, zasiedlony ongiś przez ludy mon-khmerskie, które uległy podbiciu przez Tajów przybyłych w średniowieczu z terenów chińskiego Yunnanu. To kraj odwiecznej tolerancji,...

wtomek | 2016-02-15
mistya | 2015-01-17