Scholastyka

Tłumaczenie: Tadeusz Brzostowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Powrót do źródeł". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Scholastik
83-211-1334-6
filozofia i etyka
EagleV

Wokół tego pojęcia, które zbyt często rozumiane jest dziś opacznie, narosło sporo nieporozumień. I trudno - w sposób zadowalający - znaleźć przyczyny tego stanu rzeczy. Tym bardziej cieszy więc to studium Josefa Piepera, które w jasny i czytelny sposób prezentuje zagadnienia składające się na tę tak tajemniczą dla wielu treść. Pieper, oczarowując Czytelnika znajomością przedmiotu, przy omawianiu istotnych dla średniowiecznych myślicieli problemów nie tylko nie stroni od kąśliwych i pełnych błyskotliwości komentarzy, ale i od anegdoty. To sprawia, iż to niewielkie opusculum staje się lekturą ze wszech miar przyjemną i pożyteczną.

źródło opisu: Wydawnictwo Pax

źródło okładki: dedalus.pl