Demokracja peryferii

Seria: Idee i Polityka
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Krzysiek W

III Rzeczypospolita nie spełniła nadziei, które Polacy wiązali z przemianami 1989 roku. Korupcja, bieda, bezrobocie, źle działające instytucje polityczne i gospodarcze są - zdaniem autora - symptomem ustrojowej choroby polskiej demokracji. W swojej książce Krasnodębski stara się pokazać przyczyny tego stanu rzeczy, poszukując ich przede wszystkim w sferze idei. Analizuje więc dominujący po 1989 sposób rozumienia demokracji i polityki. Pokazuje jego słabości, postuluje odnowienie polskich tradycji republikańskich i ideałów "Solidarności".

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl