Słownik mitologii celtyckiej

Tłumaczenie: Paweł Latko
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Słowniki Encyklopedyczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książnica
7 (15 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Lexikon der keltischen Mythologie
83-7132-877-X
słownik, mitologia, Celtowie
historia
Alera

Celtowie zasiedlali Europę od Portugalii po Turcję i od Irlandii po północne Włochy, nie zostawili jednak żadnych pisanych śladów swojej kultury. Ich życie, obyczaje i wierzenia udaje się rekonstruować na podstawie ustnych przekazów ludowych, dzieł pisarzy starożytnych i znalezisk archeologicznych. Niniejszy słownik, choć bazuje na mitologii, nie ogranicza się do niej - uwzględniając najnowsze odkrycia i badania autorzy przedstawiają świat Celtów w rozmaitych jego przejawach.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.lideria.pl

| 2012-03-13

Bardzo porządna książka, hasła opisane są szczegółowo, z nawiązaniami do mitów. Polecam wszystkim zainteresowanym Celtami.

Kasia | 2011-06-18

Bardzo pomocny, szczegółowy i godny polecenia.

Orcrist | 2016-02-21
jjakubow | 2016-01-08