Wybrane zagadnienia myśli organizatorskiej

Wydawnictwo: Verba
83-87497-33-9

Przedmiotem książki jest próba prezentacji najważniejszych elementów głównych tradycji myśli organizatorskiej społeczeństw przemysłowych (industrialnych). Przedstawiono tu dwie podstawowe tradycje myśli organizatorskiej – klasyczną i menedżerską. Centralne zagadnienie obydwu tych tradycji dotyczy miejsca, roli i znaczenia organizacji typu biurokratycznego w społeczeństwie przemysłowym. Druga część pracy została poświęcona problematyce różnych koncepcji zmian organizacyjnych. Jedna z nich charakteryzuje koncepcje zmian organizacyjnych zaproponowane przez badaczy skłonnych rozpatrywać zmiany organizacyjne w związku ze zmianami społecznymi (tzw. koncepcje synchroniczne). Druga – charakteryzuje koncepcje zmian organizacyjnych zaproponowane przez badaczy skłonnych rozpatrywać zmiany organizacyjne w oderwaniu od jakiejkolwiek teorii czy koncepcji zmian społecznych (tzw. koncepcje asynchroniczne).

źródło opisu: Wstęp

| 2010-12-29