Zawsze możesz powrócić

Wydawnictwo: Logan
83-900770-4-3
biografia, emigacja, Polak
Dorota_1988

Największy hit wydawniczy mojego pióra. Kilka nakładów sprzedanych na cały świat w latach 1992-2002. Losy Polaka – emigranta, który wyjechał (1986) po awarii elektrowni w Czarnobylu do obozu dla uchodźców w Latinie pod Rzymem, w którym spędził (!) zaledwie jedną noc, oraz 11 miesięcy w rzymskim hotelu („Sporting Residence”), a potem blisko 4 lata w Montrealu i w Toronto. Autor kreśli portret człowieka, który nigdy się nie poddaje. O swoich losach – dzisiaj tak mówi: – „Z zachodu nie przywiozłem walizki dolarów. Przywiozłem znajomość trzech języków, wiedzę o świecie, oraz wiarę, że własny „dom wariatów” jest jedynym miejscem na tej planecie. Tu kształcę moje dzieci, przeżywam własne frustracje, walczę o byt. I tu się spełniam jako autor własnej twórczości.”

mariola | 2016-11-13
marnado | 2016-02-18