Historia jednego marzenia

Wydawnictwo: Egmont Polska
Gosia

Od autorki: "Mówi się, że każdy w życiu ma swoje pięć minut. W moim przypadku trwa to już osiemnaście lat. A wszystko dlatego, że le karze zwątpili w moje kruche ciało i dali mi tylko trzy miesiące życia. Zapomnieli jednak o czymś bardzo istotnym. Nie podejrzewali, że w tej nieudanej karoserii jest jeszcze coś..To coś sprawiło, że na przekór wszystkiemu i wszystkim żyję na tym świecie dłużej ni ż ustawa przewiduje. Staram się wykorzystać dany mi czas jak najlepiej, bo na imię mam Bogumiła Wiktoria. Bóg to sprawił, że jestem. Czuję Jego obecność każdego dnia. A On nie obiecał mi, że będzie zawsze dobrze i miło, ale dał mi siłę, by zwyciężać w codziennych sprawach mojego kruchego życia.

źródło opisu: Egmont, 2007

źródło okładki: www.egmont.pl

Książkowo_czyta | 2018-04-09
Przeczytana: 24 lutego 2018

Autorka niniejszej książki od urodzenia zmaga się z wrodzoną łamliwością kości i choć lekarze po urodzeniu nie dawali jej zbyt dużych szans na przeżycie dziś dobiega 30-stki, jest szczęśliwą mężatką i jak mniemam spełnioną kobietą.

„Historia jednego marzenia” to opowieść autorki o tym, jak kilkanaście lat temu dzięki Fundacji Mam Marzenie spełniło się jej ówczesne największe marzenie, którym był wyjazd na Florydę oraz wizyta w Disneylandzie. Radość była ogromną zwłaszcza, że Bogumiła dzieliła ją wraz ze swoimi najbliższymi, którzy udali się w tę podróż razem z nią.

Ta niepozornych rozmiarów książeczka zawiera w sobie nie tylko relację z owej ekscytującej wyprawy, lecz również wiele bardzo dojrzałych przemyśleń młodziutkiej wówczas dziewczyny. Dotyczą one życia, wiary, która jest u Bogusi ogromnie żarliwa oraz relacji międzyludzkich, gdyż liczna najbliższa rodzina oraz przyjaciele są dla autorki niezwykle ważni. W związku z tym Bogumiła stara się być pomimo swoich ograniczeń jak...

existence_ | 2014-09-07
Przeczytana: 30 maja 2014

Niesamowita. Niesamowita Bogumiłka i niesamowita "Historia jednego marzenia".. Książka została napisana przez wspaniałą dziewczynę, która robi wszystko, aby przeżyć swoje życie najlepiej jak tylko potrafi. Polecam wszystkim, którzy tracą z jakiegoś powodu sens w życiu oraz dla tych, którzy czekają aż ktoś spełni za nich ich marzenia albo ich uszczęśliwi. Szczęście jest w nas, wystarczy tylko zmienić nastawienie. Ta malutka książeczka bardzo w tym pomaga.

kalla | 2013-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 lipca 2013

Pozycja z kategorii tych obowiązkowych dla wszystkich - by mogli, podążając za przykładem autorki, nauczyć się brać życie takim, jakie jest i z radością oraz pogodą ducha czerpiąc z niego maksimum.

renimesi | 2017-03-05
Oleska | 2015-07-10