Ela. Dziewczyna, która przeszła piekło

Tłumaczenie: Piotr Lewiński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historie prawdziwe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Ela
83-7200-120-0
powieść niemiecka
black_sheep

Opowieść dziewczyny, która po wyjeździe do Niemiec trafia w ręce przestępców. Zmuszana jest do prostytucji groźbą gwałtu i śmierci. Kilkakrotnie ucieka, trafia jednak ponownie w ręce sutenera. Bez paszportu i pieniędzy udaje jej się w końcu trafić do domu opieki nad kobietami. Staje się też świadkiem koronnym na procesie swoich prześladowców.

Shama | 2014-09-20
Na półkach: Nie lubione, Przeczytane

Dla mnie dosyć nudna. Owszem,całą książka pokazuje jak niektóre kobiety są zmuszane do nierządu i bardzo współczuje dziewczynie która to przeszła. Ale jednak książka mnie nie zainteresowała za bardzo.

Katherina87 | 2012-11-22

Ewa | 2011-02-07
Przeczytana: luty 2011

"Prawda jest dziwniejsza od fikcji, a to dlatego, że fikcja musi być prawdopodobna. Prawda - nie." /M. Twain/

I tak jest w przypadku tej książki. Trudno nam uwierzyć, czytając wynurzenia Eli, że coś takiego może spotkać człowieka. Widuje się prostytutki, mówi się o nich a jednocześnie - nimi gardzi, nie zdając sobie sprawy, w jak trudnych warunkach się znajdują, i w jaki sposób w domu publicznym się znalazły. Bohaterka książki jest Ukrainką - mieszka w Jałcie z rodziną, sprząta w hotelu, marzy o podróżach i lepszym życiu. Nic więc dziwnego, że kiedy spotyka Marka, który traktuje ją jak księżniczkę i obiecuje wyjazd do Niemiec wydaje się jej, że złapała Pana Boga za nogi. Nie wie jednak, że w momencie w którym zdecydowała się na związek z tym człowiekiem stała się jego własnością. Własnością, którą można sprzedać komuś innemu za dosłownie kilka euro.

Książkę polecam - wstrząsa, i pozostawia w pamięci ślad. Pokazuje świat domów publicznych i agencji towarzyskich z drugiej strony,...

Isabell | 2011-05-04

nudna w postaci wywiadu

Impresja | 2012-10-14
Przeczytana: 14 października 2012

Młodziutka, piękna, zakochana i pełna marzeń dziewczyna opuszcza, wraz ze swym ukochanym, rodzinną Jałtę by rozpocząć upragnione nowe życie. Początkowo wiedzie życie księżniczki, lecz sen ten szybko się kończy, a raczej zamienia w koszmar. W ciągu jednego dnia ukochany wyjeżdża w interesach, a ona zostaje zgwałcona i zmuszona do świadczenia usług seksualnych w ,,barze", który sama pomagała stworzyć. Niemcy, kraj jej marzeń staje się piekłem.
Publikacja ta, to relacja dziennikarki ze spotkań z Elą / pseudonim nadany przez autorkę/. Podczas dwóch lat, spędzonych w towarzystwie ofiary, Nina starała się zebrać materiał do niniejszej książki, aby ukazać czytelnikom oblicze haniebnego procederu handlu kobietami a przede wszystkim jego tragiczne skutki dla psychiki wykorzystywanych kobiet.
Przebywając w piekle Ela miała tylko dwa wyjścia. Pierwsze to poddać się, czyli biernie znosić wszystko co niósł ze sobą każdy spędzony tam dzień, bądź popełnić samobójstwo. Drugie - walczyć o swoją...

Gosia Bodnar | 2010-10-20
Przeczytana: październik 2010

Książka Niny wpadła mi w ręce przypadkiem, mimo to do jej czytania zabrałam się z wielką przyjemnością. Historia Eli, zmuszanej do prostytucji młodej Ukrainki, świat przed gwałtem, świat po i świat w trakcie. Ela przełamuje przed sobą barierę milczenia przed dziennikarką i opowiada jej o swoim życiu.
Historia szokuje, a na świtało dzienne ukazuje jak straszny jest świat czerwonych ścian.

Anette | 2012-09-29
Przeczytana: 28 września 2012

Historie pisane przez samo życie trudno ocenić. Dla mnie taka właśnie jest ta książka. Można powiedzieć, że bohaterka zachowuje się irracjonalnie w niektórych sytuacjach, ale trudno zrozumieć postępowanie człowieka zastraszonego, żyjącego pod presją. Wydaje nam się, że my postąpilibyśmy inaczej, jednak zaskakiwani przez życie, równie często nie potrafimy wyjaśnić naszego zachowania.

Marzenuuś | 2012-07-04
Przeczytana: 25 czerwca 2012

rewelacyjna, wciągająca książka, napisana bardzo przystępnym językiem, warto przeczytać

kitek8844 | 2012-06-13

dobra i smutna ksiazka :(