Psoty literek

Wydawnictwo: Impuls
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7587-476-1
Logopedia

Książeczka dla dzieci „Psoty literek” jest przeznaczona dla pięcio i sześciolatków. Dzieci poznają wierszyki – bajeczki o zwierzętach rodzinie, rówieśnikach, które są tak pomyślane, aby jak najwięcej wyrazów z omawianą literka się w nich znalazło. Pod każdym wierszykiem są ćwiczenia w postaci wyrazów do uzupełnienia, i miejsce na rysunek. Rozwija to nie tylko wiedzę o polskim alfabecie, ale i ćwiczy umiejętności manualne oraz rozbudza fantazję małego człowieka. Książeczka przeznaczona jest tez dla rodziców, którzy powinni pracować wraz ze swoim dzieckiem. Może służyć również nauczycielom, jak i logopedom.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Impuls, 2011

źródło okładki: http://www.impulsoficyna.com.pl/index.php?cat=2&id=1187

Agnieszka Troć | 2012-02-21

Znajdziecie w niej wiele ciekawych i zabawnych wierszyków a każdy z nich jest dedykowany jakiejś literce. Ale to nie wszystko :)

Jest to bardzo ciekawe połączenie książeczki do czytania z ćwiczeniami. Po każdym z wierszy znajduje się jakieś ciekawe zadanie do wykonania. Czasem trzeba coś narysować, czasem uzupełnić literki. Dodatkowo, każdy obrazek w książce można pokolorować. Dzięki temu dziecko łatwiej utrwala sobie zdobywaną wiedzę.

Choć mój synek nie przepada za ćwiczeniami grafomotorycznymi to w tej książce działał bardzo chętnie i choć jeszcze nie skończył 4 lat to bardzo się starał.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest "wytłuszczenie" w wierszu każdej litery, kótrej dedykowana jest dana rymowanka. Dziecko wzrokowo wychwytuje właśnie tę literkę i utrwalają.

W "Psotnych literkach" są też wiersze poświęcone polskim znakom ( ą, ę, ć, ź, ż). Nie wiem jednak dlaczego, ale nie znalazłam tam literki ń. Czyżby to była ta "najbardziej psotna" literka ;P która uciekła ??

Na ostatnich...

książek: 2061