Plan Stwórcy

Wydawnictwo: Znak
The mind of God
nauka, filozofia,
hunter

Autor rozważa, czy współczesna nauka może nam dostarczyć klucza do tej podstawowej tajemnicy. Poszukując ostatecznego uzasadnienia, Davies podejmuje na nowo fundamentalne kwestie, które zaprzątały umysł ludzi przez tysiąclecia, rozważając, pośród innych problemów, pochodzenie i ewolucje kosmosu, istotę życia i świadomości oraz tezę, ze Wszechświat jest czymś w rodzaju gigantycznego komputera

Krzysztof_g | 2015-03-01

Książka P.Daviesa dotyczy filozofii nauki, a dokładniej, tej jej części, która zajmuje się kwestiami sensu i przyczyn istnienia wszechświata. Można ją potraktować jako aperitif przed nieco bardziej rozbudowanymi i szczegółowymi lekturami. Plan stwórcy to dosyć lekka, ale zachowująca żelazną logikę pozycja dla zainteresowanych nauką, filozofią i teologią.

miewam__koszmary | 2012-11-08
ileana | 2012-06-16