Co się wydarzyło w sklepie z zabawkami

Tłumaczenie: Barbara Janicka
Seria: Czarny Księżyc
Wydawnictwo: Siedmioróg
La boutique maléfique
dreszczowiec, przygodowa
judy

Porywacz znów działa! Tym razem zniknęła ruda Justynka, najlepsza przyjaciółka Michasi. Michasia strasznie się niepokoi. Ojciec pragnie podnieść ją na duchu, proponuje więc, żeby poszli do sklepu i kupili Justynce w prezencie jakąś maskotkę.
Uważaj, Michasiu! Właścicielka sklepu ma spojrzenie, od którego krew ścina się w żyłach... Wydaje się też, że stojące na półkach zabawki robią jakieś miny...

źródło opisu: www.siedmiorog.pl

źródło okładki: www.siedmiorog.pl

Fene | 2014-05-21
Anima | 2015-07-03

Niedawno przypomniałam sobie o książkach z serii "Czarny księżyc". Znalezienie tytułu choćby jednej z nich było bardzo, bardzo trudne - świat już chyba o nich zapomniał, a google na pewno.

Seria z dreszczykiem skierowana w stronę dzieci - gdybym miała dzieci to chyba bym nie chciała żeby to czytały, ale sama lubiłam sobie podnosić poziom adrenaliny takimi historyjkami.

Ta o zabawkach w czasach gdy ją czytałam była naprawdę przerażająca, trudno było po niej zasnąć.

Katarzyna Podgórska | 2016-01-17
Przeczytana: 2004 rok