Ernest i tajemnicze listy

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zamyślona seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Lettres d'amour de 0 à 10
83-10-11127-4
buschka

Ernest ma dziesięć lat. Dziesięć lat pustki. Matka umarła w momencie jego narodzin, ojciec zniknął. Dziesięć lat nudy. Życie razem z babcią, w którym nie ma nic nadzwyczajnego: szkoła, podwieczorek, lekcje, zupa. Bez telefonu i telewizji. Jedyna rozrywka: tajemniczy list, który dziadek Ernesta wysłał z frontu podczas wojny. List nieczytelny, nieodgadniony. Ernest uczy się dobrze. Jest typem samotnika, małomówny. Aż do dnia, kiedy do jego klasy przybywa Wiktoria. I zwraca uwagę właśnie na Ernesta.

źródło opisu: http://wysylkowa.pl/ks573204.html

źródło okładki: http://wysylkowa.pl/ks573204.html

poirot1608 | 2015-04-20

genialna w treść, rewelacyjna w swej prostocie, język niczym od "współczesnego" ale zarazem klasycznego Szekspira, krótka, więc szybko się czyta...po prostu mała, okraszona blaskiem, niestety ledwo widoczna perełka w kufrze francuskiej literatury. Chciałbym przeczytać więcej książek tej autorki, ale niestety nie znam francuskiego.

NatalaErr | 2018-04-07
Na półkach: Dziecięce, Przeczytane