Zwariowane opowieści

Media Rodzina
2020-03-06
2020-03-06
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
gudule opowiadania dla dzieci zwariowane opowieści

Polecam książkę rodzicom z naprawdę dużym i do tego niespecyficznym poczuciem humoru oraz dystansem, bo bajki są naprawdę zaskakujące i wiele razy, czytając je musiałam lawirować, zmieniać i na poczekaniu zmyślać żeby nie przerazić swojego 6-latka. Abstrakcja na wysokim poziomie i narracja, która nie każdemu się spodoba, np. w bajce o księżniczce zaklętej w ... śmierdzącą kupę 😀

Bajki inne niż wszystkie.

Jeżeli szukacie bajek, które znacząco różnią się od wszystkiego co już znacie… to nie mogliście trafić lepiej! „Zwariowane opowieści” to zbiór, w którym możliwe jest absolutnie wszystko, a spojrzenie na opowieści dedykowane dzieciom nabiera dzięki tej książce całkowicie odmiennego charakteru. Oto bajki inne niż wszystkie!

Co znajdziemy w środku książki? Trzynaście wyjątkowych historii. Znajdziecie tu na przykład historię o królu, który dmuchał na makaron, wilku, który sypał rymowankami jak z rękawa, najbardziej kapryśnej królewnie na świecie, nieustraszonych rycerzach i o pewnej wróżce, która wyczarowała prawdziwie magiczną telewizję. Będzie także opowieść o księciu Wczoleoczko i o księżniczce Trzypatrzysi – książę ma jedno oko pośrodku czoła, a księżniczka troje przepięknych oczu :)

Wspólny mianownik wszystkich bajek to z całą pewnością wyjątkowy humor. A także niecodzienne spojrzenie na bajkę jako taką – nie musi ona być jak widać ani schematyczna, ani przewidywalna, ani cukierkowa. Może być wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju :)

Bardzo ważnym spoiwem wszystkich zamieszczonych w książce opowieści jest także skierowane do najmłodszych przesłanie. Głosi zaś ono, że ktoś kto się od nas różni w żadnym razie nie jest od nas gorszy. Że inność i bycie wyjątkowym to nic złego – wręcz przeciwnie. Tolerancja to coś, co warto zaszczepiać dzieciom już od najmłodszych lat. Niniejsza książka może być do tego dobrą okazją :)

Polecam!

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

Bajki inne niż wszystkie.

Co znajdziemy w środku...

Zwariowane opowieści są zbiorem fantastycznych opowiadań dla naszych pociech. Każda z nich przedstawia zależności odpowiadające za budowanie tolerancji, współczucia jak i wszystkich dobrych cech u naszych dzieci. Pokazuje swoją treścią, jak inne nie znaczy gorsze, a każdy osobliwiec z przedstawionych bajek jest kimś wyjątkowym.

Patrząc obiektywnie, dzieci są największymi obserwatorami. Szczere do bólu czasami nieświadomie przekazują treści, które inne dziecko może odebrać w zupełnie inny sposób, co skutkuje jego późniejszym wycofaniem. Tutaj autor miał na celu pokazać, że każdy z nas jest wyjątkowy i pomimo inności zawsze jesteśmy równi.

Uważam, że są to wspaniałe opowieści, które powinno poznać szersze grono odbiorców. Od rodziców czytających swoim maluchom do poduszki po dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dodatkowo książeczka jest w świetnej szacie graficznej, a ilustracje od #claudekdubois dodają wspaniałego obrazu i wykończenia przedstawionym historiom.

Patrząc obiektywnie, dzieci są największymi...

”Zwariowane opowieści” mają skromną szatę graficzną co mi się bardzo podoba , ale mojej córce(niespełna 5lat) już mniej. Ona jest zwolenniczką dużych ilustracji, które odnoszą się do treści. Ta książka moim zdaniem będzie dobra dla dzieci 6+. Dlatego myślę, że do tej pozycji wrócimy za jakiś czas - jak na razie to bardziej ja uśmiechałam się czytając zwariowane opowiadania np. o królu, który dmuchał na makaron, swoim 100 córkom czy księciu, królu miał jedno oko na środku czoła! Mi się ta książeczka bardzo podoba- lubię takie zakręcone historie i myślę, że starszym dzieciakom i dorosłym też przypadnie do gustu. Dawno już nie czytałam tak pozytywnie zwariowanych treści. Tekst jest drukowany w dużej wielkości, wiec powinien sprawdzić się dobrze dla dzieci, które uczą się/nauczyły się czytać. Wróćmy do tej książki może za pół roku i mam nadzieję, że córa też się nią zachwyci!

• Wydawnictwo Media rodzina
  • Wyd. Media Rodzina
  • Przeczytane - 2020 r.
  • Współpraca
  • Misc
  • C- Biblioteczka potworków ;)
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Zwariowane opowieści

Video

Video