Co się wydarzyło w sklepie z zabawkami

Okładka książki Co się wydarzyło w sklepie z zabawkami Gudule
Okładka książki Co się wydarzyło w sklepie z zabawkami
Gudule Wydawnictwo: Siedmioróg Seria: Czarny Księżyc literatura dziecięca
1999-01-01
1999-01-01
Barbara Janicka
dreszczowiec przygodowa

Jak przystało na horror dla dzieci, ksiażka jest objętościowo mała, z spora ilością ilustracji: o dziwo czcionka jest dość mała jak na to ale to dobrze, zawszę to więcej historii do przekazania.

Historia rozpoczyna się sielankowo, mała Michasia siedzi sobie i je śniadanie z swoim ojcem. Nagle niczym grom z jasnego nieba wszystko burzy wiadomość o zniknięciu jej koleżanki Justynki, zrozpaczona dziewczynka chce się pociezyć i rusza z tatą do pobliskiego sklepu z zabawkami- starego, zakurzonego budynku w którym z każdej pólki patrzą się na ciebie szklanymi oczami lalki, gorzej bo wszystkie wyglądają strasznie realistycznie niczym małe dzieci. Podczas rozmowy ojca, Michasia oddala się w głąb sklepu gdzie uświadamia sobie że jej tata znikł. Jak to w tego typu historiach nasza mała bohaterka zostaje skazana na siebie i musi rozwikłać zagadkę zanim to ona padnie kolejną ofiarą.

Co tu dużo pisać, historia jest warta poznania; wciąga i trzyma w niepewności. Myślę że jeśli ktoś ma dzieci to śmiało może ją znaleść i dać do czytania, a może kto wie, akurat zainteresują się grozą.

Niedawno przypomniałam sobie o książkach z serii "Czarny księżyc". Znalezienie tytułu choćby jednej z nich było bardzo, bardzo trudne - świat już chyba o nich zapomniał, a google na pewno.

Seria z dreszczykiem skierowana w stronę dzieci - gdybym miała dzieci to chyba bym nie chciała żeby to czytały, ale sama lubiłam sobie podnosić poziom adrenaliny takimi historyjkami.

Ta o zabawkach w czasach gdy ją czytałam była naprawdę przerażająca, trudno było po niej zasnąć.

Ta...

• Do odświeżenia
  • 2007
  • Dawno, dawno temu...
  • Z obcych półek

Dodaj cytat z książki Co się wydarzyło w sklepie z zabawkami