Nieistniejąca szkoła

Barbara Janicka
dzieci szkoła

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

"Nieistniejąca szkoła" to cienka książka która rzuciła mi się odraz w oczy. Być może to zasługa wspaniałej okładki.

"Nieistniejąca szkoła" to historia Michasi która nie jest prymuską w szkole i zbiera same słabe oceny.
Jak możecie się już domyślać na podstawie edukacji, rodzice narratorki nie są z tego faktu zadowoleni i
wysyłają ją do specjalnej szkoły "grzecznych panienek", gdzie nauczy się dyscypliny i zaangażowania.

Wiadomym jest że bohaterka zaprotestować nie może, dlatego dość szybko trafia do sporego budynku na odludziu; do tego odgrodzonego murem.

Na miejscu okazuje się być jeszcze ciekawiej: wszystkie 23 "pensjonariuszki" są jakieś dziwne, niczym aktorki odgrywające swoją role.

Mimo że to bajka dla dzieci, to czułem wyraźny niepokój podczas lektury.

Wyobraźcie sobie być w miejscu gdzie inne dzieci zachowują się jak kukły i manekiny: robią ciągłe powtarzające się ruchy, chodzą w dziwny sposób a do tego co zauważyła bohaterka prawie nie jedzą i nie korzystają z toalety. Do tego dochodzi gęsta atmosfera tajemnicy związanej z "strefą zakazaną" czyli miejscem gdzie wstęp ma tylko dyrektor.

Podsumowuje to tak- gdybym w wieku 9 lat przeczytał taką historie to prawdopodobnie złożyłbym się jak chiński paragraf i miał psychologa do teraz.

wysyłają ją do specjalnej szkoły "grzecznych...

Słowem wstępu. Napewno są wśród was osoby które czytają literature z dreszczykiem dla dzieci zapewne są też tacy co kupują dla dzieciaków albo sami takie opowieści tworzą, przyznam szczerze sam nigdy nie czytałem- za dzieciaka byłem daleki od grozowych rzeczy, to też postanowiłem dziś z braku laku nadrobić pierwsza lepszą z kolekcji.
"Nieistniejąca szkoła" to cienka ksiażka która rzucila mi się odrazu w oczy. Może to kwestia nieco dziwnej okładki, sam niewiem.

Jest to historia pewnej Michasi która nie jest prymuską w szkole i zbiera same słabe oceny, niestety łapanie miernych ocen idzie jej na tyle dobrze że ojciec nie widzi innej możliwosci jak przeniesienie jej do pensji dla "grzecznych panienek"

Bohaterka jak wiadomo zaprotestować nie może i czym prędzej zostaje wysłana do celu:
Czyli sporego budynku na odludziu odgrodzonego murem.

I teraz docieramy do momentu w którym mozecie mnie nazwać miękką fają ale czułem wyrazny niepokój podczas lektury: zresztą sami wyobrazcie sobie być w miejscu w którym inne dzieci zachowują się jak kukły czy jakieś inne manekiny: robią ciągłe powtarzajace się ruchy, dziwnie chodzą a do tego co zauważyła bohaterka prawie nie jedzą i nie korzystają z toalety.Do tego dochodzi gęsta atmosfera tajemnicy zwiazanej z "strefą zakazaną" czyli miejscem gdzie wstęp ma tylko dyrektor.

Podsumowuje to tak- gdybym w wieku 9 lat przeczytał taką historie to prawdopodobnie złozyłbym się jak chiński paragraf i miał psychologa do teraz. Ktoś z was sie może zaśmiać ale uważam że autor powinien pisać jakieś gęste weird a nie bajkiy dla dzieci.

"Nieistniejąca szkoła" to cienka...

Po raz pierwszy zapoznałam się z tą książką jeszcze jako dzisięciolatka. Wtedy to była opowieść mrożąca krew w żyłach. Dzisiaj uznałabym ją za zabawne, dobre wspomnienie z dzieciństwa. Dreszczyk nadal przebiega po plecach na samo wspomnienie niektórych momentów. :D

Króciutka, ale całkiem sympatyczna. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw i jestem mile zaskoczona ;)

Czytałam to tak dawno,aż zapomniałam tytułu,ale
wiem jedno to było extra.Jedna z najlepszych!

Czytałam to tak dawno,aż zapomniałam tytułu,ale
wiem jedno to było extra.Jedna z najlepszych!

Dodaj cytat z książki Nieistniejąca szkoła