Obsługa ruchu turystycznego

Wydawnictwo: Proksenia
83-907659-9-3
Kornelia

W publikacji zawarto najważniejsze informacje dotyczące organizacji i działania biura podróży, kultury obsługi turystów, elementów składowych produktu turystycznego − bazy noclegowej, żywienia, transportu, pilotażu wycieczek i przewodnictwa. Omówiono aspekty prawne usług turystycznych – przepisy paszportowe, wizowe, celne, dewizowe, ubezpieczenia w turystyce oraz problematykę umów. Osobny rozdział poświęcono obsłudze podróżniczej oraz tworzeniu produktu turystycznego. Zamieszczono wzory dokumentów stosowanych w obsłudze ruchu turystycznego oraz słownik terminów i pojęć używanych w turystyce. Układ publikacji dostosowany do zmodyfikowanego programu nauczania w policealnych studiach obsługi ruchu turystycznego.

źródło opisu: Proksenia, 2006

źródło okładki: Własne