Krajoznawstwo. Zarys teorii i metodyki

Wydawnictwo: Proksenia
978-83-60789-01-8
Kornelia

Książka zawiera − w części pierwszej − syntetyczne ujęcie problematyki krajoznawstwa − od jego pojęcia, poprzez rozwój, role we współczesnym społeczeństwie do omówienia głównych jego form i kierunków działania. W części drugiej − metodycznej − zawarto opis metod i środków stosowanych w krajoznawstwie, ze szczególnym uwzględnieniem krajoznawstwa połączonego z turystyką (programowanie imprez turystycznych, warsztat krajoznawczy pilota wycieczek), inwentaryzacji krajoznawstwa oraz popularyzacji wiedzy krajoznawczej. Nowością w polskiej literaturze fachowej jest rozdział o dziedzictwie kulturowym i jego interpretacji. Publikacja przydatna dla studentów kształcących się w zakresie turystyki, pedagogiki, geografii, dla działaczy PTTK i innych organizacji społecznych oraz dla pracowników turystyki.

źródło opisu: Proksenia, 2007

źródło okładki: Własne