poezja polska, wiersze
poezja
zuzz

opracował Adam Dziadek Pierwsze wydanie poezji Wata opatrzone nie tylko komentarzami do wierszy, ale i obszernym wstępem, w którym zawarto nową, ciekawą propozycję interpretacyjną. Adam Dziadek, wybitny badacz literatury polskiej XX w., ukazuje panoramę twórczości Wata i ewolucję, jaką ona przeszła na przestrzeni ponad czterdziestu lat od publikacji w 1920 r. JA z jednej strony i JA z drugiej...

opracował Adam Dziadek

Pierwsze wydanie poezji Wata opatrzone nie tylko komentarzami do wierszy, ale i obszernym wstępem, w którym zawarto nową, ciekawą propozycję interpretacyjną. Adam Dziadek, wybitny badacz literatury polskiej XX w., ukazuje panoramę twórczości Wata i ewolucję, jaką ona przeszła na przestrzeni ponad czterdziestu lat od publikacji w 1920 r. JA z jednej strony i JA z drugiej strony mego mopsożelaznego piecyka do Poematu bukolicznego i wierszy z lat sześćdziesiątych.

źródło opisu: www.poczytaj.pl

źródło okładki: www.poczytaj.pl

Mateusz | 2015-05-12
Na półkach: Przeczytane, 2015

Ocena: aparat naukowy wydania - 4 gwiazdki; piecyk - 9 gwiazdek; inne rzeczy - inne ilości gwiazdek. Ostatecznie za całokształt 7 gwiazdek wziętych z kosmosu. Bo tak. Bo mi wolno.

mariusz | 2013-01-19

Chociaż większość wierszy zawartych w tym zbiorze nie jest łatwa ( jak dla mnie są trudne do zrozumienia bo mało wiem o Wacie) to i tak czytanie ich sprawiło mi dużo przyjemności, działają one na mnie bardzo kojąco i uspokajająco. Szybko stały się dla mnie czymś takim jak dla innych ulubiony serial przy którym miło spędza się czas i myśl że po ciężkim dniu będzie się można w tym trochę ,,ponurzać" dodaje siły

Sasha | 2016-09-23
Przeczytana: 2002 rok