Dobra Nowina o Narodzeniu Pańskim

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM
83-7192-111-X
religia
kamk

"Narodzenie Pańskie jest poświadczone nie tylko przez aniołów i proroków, przez pasterzy i rodziców, lecz także przez starców i sprawiedliwych. Wszystkie wieki, obydwie płci uwierzytelniają cudowne narodzenie. Dziewica porodziła, bezpłodna poczęła, niemy przemawia, Elżbieta prorokuje, magowie cześć oddają, raduje się ten, który jest jeszcze zamknięty w łonie, wdowa wyznaje, sprawiedliwy wygląda.
Kto chce zostać uwolniony, niech przyjdzie do świątyni, niech przyjdzie do Jerozolimy, niech wygląda Chrystusa Pańskiego i niech przyjmie na ręce Słowa Pańskie i niech je jakby obejmie ramieniem swej wiary. Wtedy zostanie wpuszczony, aby nie widział śmierci ten, kto ujrzał życie".
Św. Ambroży