Lucyfer: Inferno

Wydawnictwo: Egmont Polska
Lucifer: Inferno
komiksy
Edyta

Lucyfer Gwiazda Zaranna niemal osiągnął swój cel. Powoławszy do istnienia nowe Stworzenie w otchłani poza starym królestwem Pana, dawny władca piekieł zaludnił swą krainę i obronił przed mocami, które próbowały mu ją odebrać. Lecz sukces Lucyfera jest w dużej mierze mirażem, gdyż Gwiazda Zaranna nie odzyskał pełni swych mocy. Żądny zemsty bóg burzy, Susano, wykradł mu dwa pióra z anielskich skrzydeł, a w nich tkwi duża część siły upadłego niebianina. Do czasu, aż je odzyska, Niosący Światło pozostaje niemal bezbronny. Niestety, ma także dwa zobowiązania, które nie mogą czekać. Po pierwsze, mimo osłabienia, musi stanąć do pojedynku z aniołem zastępów, Amenadielem. Walka ma się odbyć w piekielnej krainie Effrul, obecnie pozostającej pod kontrolą nieba. Po drugie, musi spłacić dług wobec półanioła, Elaine Belloc - nawet gdyby oznaczało to dla niego ostateczne zniszczenie. Bo, jak wszyscy wiedzą, diabeł nigdy nie łamie raz danego słowa.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca