Lucyfer: Boska komedia

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Cykl: Lucyfer (tom 4)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Lucifer: The Divine Comedy
lucyfer, piekło, walka, władza, dobro, zło, moc, komiks
komiksy
Edyta

Brutalna, pełna intryg seria o walce byłego władcy piekieł, Lucyfera, pragnącego rządzić wszechświatem niezależnym od Boga. Lucyfer, wbrew woli stwórcy, otwiera dla ludzi i wszystkich stworzeń z zaświatów niezliczoną ilość bram do swego królestwa. Naturalna równowaga zostaje zachwiana, gdyż coraz więcej istot lgnie do nowego świata, sprawiając, że w starym pozostaje po nich pustka. Z okazji postanawiają skorzystać wyklęte plemiona Lilim i Basanosy – potężne arkana tarota. Lilim zapragnęły zająć jeden z niezamieszkanych wymiarów utworzonych przez Lucyfera. Natomiast sprytne Basanosy chcą siłą zagarnąć obszar już zasiedlony przez nowych poddanych Niosącego Światło. Wiedzą jednak, że aby to się udało, muszą zabić Elaine Belloc, dziewczynkę, która zawarła prywatne przymierze z Lucyferem i od której według nich mogą zależeć losy Gwiazdy Zarannej i nowego wszechświata.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca