Złodzieje i klawisze

Wydawnictwo: Polski Dom Wydawniczy
7 (14 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-7043-194-1
system penitencjarny

Jeśli grozi Ci odsiadka - w naszym bałaganie nigdy nic nie wiadomo - albo ciekawi Cię, jak żyją w więzieniu skazani i ich strażnicy; jeśli chcesz poznać, jak siedzą w innych krajach i ile kosztuje nasze państwo każdy złodziej; jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wykonuje się w Polsce karę śmierci; jeśli chcesz się nauczyć więziennego języka (grypsery) i dowiedzieć , co dostają złodzieje na śniadanie w święta Bożego Narodzenia - kup tę książeczkę. Łagodnie przeniesie Cię w inny, nieznany świat.

Magdalena | 2015-06-29
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Sama intencja autora nawet słuszna - quasi-poradnik jak przeżyć w więzieniu. Jednak język i styl... infantylny - raczej dziwny to zabieg w książce o takiej tematyce.
Sama treść dość merytoryczna, choć wiele rzeczy jest niezrozumiałe dla współczesnego czytelnika (jak choćby kwoty wynagrodzeń strażników - nie wiadomo jak ich finanse przedkładają się na rynek konsumencki).

Myśl, która ciągle towarzyszyła mi podczas czytania - "autor chce być <<fajny>> - i dla klawiszów i dla strażników".

Lechu | 2018-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2018