Smocze opowieści

Wydawnictwo: Literatura
978-83-60638-96-5
smok, opowieści, dzieci
Edyta

Smok, smok, wielkie rzeczy, jaki jest, każdy widzi. Jest duży, stary, zły, pokryty łuską, je dzierlatki i inne księżniczki, nie lubi szewczyków i kiedy mu przeszkadzać podczas obiadu. Tylko, że… smoki w tej książeczce uprawiają ogródek (to bardzo niesmocze zajęcie?!), smucą się (te straszne stwory?!) i rozrabiają, są łakomczuchami (ach, te słodycze…) i jeszcze lubią się przytulać!!! Czy to aby na pewno „SMOCZE opowieści”? Przekonajcie się sami. Zbiór wesołych i ciepłych opowiadań o smokach dla najmłodszych. Książka wydana w serii „Poduszkowce”. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-8 lat. Ilustracje wykonała Magdalena Kozieł-Nowak.

źródło opisu: nota wydawcy

Opowiadania są na prawdę barwne (nie tylko za sprawą autorki, ale też ilustratorki). Stare legendy, ze smokami w roli głównej, nabierają tu całkiem nowych kolorów. Większość pomysłów jest zupełnie świeżych, a smoki ze swoimi wadami i słabostkami (czyżby zapożyczone od paru znajomych przedszkolaków?) są bardzo sympatyczne.

Usia | 2016-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2016

Dzięki cudownym ilustracją Pani Magdaleny Kozieł-Nowak książka przyciąga już od samej okładki ! Barwna, ciepła, a do tego opowiadająca o smokach posiadających wady! Dziecko doskonale może owe historie porównać do zachowań dzieci co pozwala nauczyć się mu morału. Historie opisane w tej książce są proste, dzięki czemu małemu czytelnikowi nie sprawiają trudności, a tylko zachęcają do czytania!

ani_anka | 2012-06-10
Przeczytana: 2009 rok