Kronika Czarnego Miecza

Wydawnictwo: Amber
The Bane of the Black Sword
fantasy, smoki, Elryk
christov

Po upadku Melnibone, Elryk wędruje po Młodych Królestwach jako najemnik. Koleje losu prowadzą wygnańca do zamku Nikorna, lasu Troos i twierdzy Org... Musi walczyć z wojownikami, czarnoksiężnikami, a nawet ożywionymi umarłymi.

Elryk poślubiwszy piękną Zarozinę osiada w Karlaak, chcąc zaznać wreszcie spokoju, ale nadchodzi wieść, że na Karlaak ciągną barbarzyńcy...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Antykwariat NWS

Tixon | 2017-03-31
Przeczytana: 30 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Elryka przygód tom siódmy.
Melnibończyk postanawia ostateczne dopaść czarnoksiężnika z Pan Tang. Wyruszając w tym celu porzuca Yishanę, czym dotyka ją do żywego. Ambitna królowa sama odszukuje Theleba K'aarna, by u jego boku czekać na Elryka. Tymczasem Telebeba zakochuje się w Yishan, bo w sumie czemu nie?
Nie mamy jednak czasu zastanawiać się nad tym dziwnym trójkątem miłosnym, bo trafia się nam scena w której Elryk spotyka swoich rodaków. Których zdradził i skazał na wygnanie, niszcząc rodzinne miasto. Więc logicznie, ci go nienawidzą, ale również szanują ze względu na królewską krew... Znowu - nie myślmy o tym za wiele, bo mamy kolejną scenę, w której dzieją się dziwne rzeczy... I tak przez całą (krótką) książkę.
Fabuła napędzana jest przez imperatyw narracyjny, rzeczy się dzieją ponieważ muszą, a nie dlatego, że są logicznymi skutkami działań. Dlatego zbytnio nie dziwi, że Yishan po wykonaniu swojej roli po prostu znika ze sceny (chociaż można tłumaczyć to łączeniem...

Karen | 2017-03-17
AnnaHelena | 2017-01-04