Metafory w psychoterapii

Tłumaczenie: Jadwiga Węgrodzka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "TT Techniki Terapeutyczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Using Metaphors in Psychotherapy
83-87957-26-7
psychoterapia,
Cathhhy

Opowieści, bajki, anegdoty, analogie i porównania to środki wyrazu, którymi posługujemy się spontanicznie i intuicyjnie. Z książki dowiesz się, jak stosować je świadomie i z uwagą. Siła metafory kryje się w jej zdolności do przenikania w głąb afektywnego komponentu osobowości, który jest zwykle tak silnie broniony, że nie sposób do niego dotrzeć. Metafory pozwalają więc na pośrednie podejście...

Siła metafory kryje się w jej zdolności do przenikania w głąb afektywnego komponentu osobowości, który jest zwykle tak silnie broniony, że nie sposób do niego dotrzeć. Metafory pozwalają więc na pośrednie podejście do problemu i są nadzwyczaj istotne tam, gdzie mamy do czynienia z oporem psychicznym.

Książka opiera się na pracy Mlitona Ericksona. Jej autor zajmuje się użyciem metafor w psychoterapii ze szczególnym uwzględnieniem terapii grup rodzinnych. Jej lektura okaże się pomocna zarówno dla terapeutów, jak i dla ich klientów.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: strona www wydawcy

Paulina | 2015-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2015

Dość interesującą pozycja kładąca nacisk na praktyczne użycie metafory w procesie psychoterapii - na pewno można się dzięki niej czegoś nauczyć.

angeszka | 2011-05-05

Barwnie napisana książka, z mnóstwem ciekawych przykładów.

martin | 2015-12-08
Na półkach: 2015, Psychologia, Przeczytane