Głosy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Die Stimmen
literatura niemiecka, zbrodnia
Lucy

Ginie Saskia Danner. Jej ciało znaleziono w tyrolskich górach, dokąd wybrała się na szkolną wycieczkę ze swym mężem, Michaelem, oraz jego uczniami. Sekcja zwłok nie pozostawia żadnych wątpliwości: kobieta została uduszona druciana pętlą. Ginie Konstantin Steyer. Karin Stolowski znalazła swego przyjaciela, dyrektora artystycznego wielkiej monachijskiej agencji reklamowej, uduszonego w swoim...

Ginie Konstantin Steyer. Karin Stolowski znalazła swego przyjaciela, dyrektora artystycznego wielkiej monachijskiej agencji reklamowej, uduszonego w swoim mieszkaniu metalową linką. Dwa morderstwa przy użyciu tego samego narzędzia?
Gdy ginie Robert Amundsen, fizyk z Coburga, również uśmiercony za pomocą linki, komisarz Mona Seiler ma uczucie, jak gdyby druciana pętla zaciskała się również na jej szyi - z jednej strony czuje presję kolegów, z drugiej rozumie, że morderca wymyka się jej z rąk. Walcząc z własnymi słabościami, obawą o bezpieczeństwo syna i strachem przed mordercą, Mona zaczyna łączyć elementy układanki. Rozpoczyna z dusicielem śmiertelną rozgrywkę...

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: Wydawca

młoda_pisarka | 2014-02-26
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Bardzo nietrafiony prezent od kolegi z klasy na Mikołajki. Męczyłam się, a jeszcze bardziej irytowała mnie ta książka, bo kilka razy pogubiłam się w akcji. Nie podobała mi się i niestety nie polecam.

tajgula | 2013-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Za każdym razem gdy w moje ręce trafia kryminał obawiam się, że trafię na coś nudnego, kolejną historię jakich już wiele. Jednak na szczęście w przypadku Głosòw tak nie było. To naprawdę dobra książka, ktòrej rozwiązanie nie jest tak oczywiste jakby się mogło wydawać.Autorka postarała się, serwując nam nie tylko krwawe morderstwa, ale także nieco psychologicznych przemyśleń, które tworzą ciekawą całość.

Elwira | 2014-07-03
Przeczytana: lipiec 2014

Jeśli domyślam się w miarę szybko, kto jest mordercą to w zasadzie nie wiem, czy jestem tak genialna, czy to jednak marny kryminał? "Głosy" są dość zgrabnie napisaną książką, czuć, że Pani Autorka się przygotowała do tematu, gdzieś pomiędzy zręcznie napisanymi zdaniami przewija się nawet napięcie. Ale nie zniosę, że po raz kolejny natrafiam na błędy korektorskie (np. nieuzasadnione użycie dużej litery w środku zdania). Poczytać dla własnego rozeznania, ja będę się utwierdzać w przekonaniu, że jestem genialna ;)

Kaka | 2012-09-17

Jedyne co mnie w tej książce zaintrygowało to okładka. A zawartość niestety okazała się mdła i bezbarwna. Nasza bohaterka policjantka drażniąca do granic możliwości. Okropne tłumaczenie, niektóre zdania czytałam po kilka razy nic nie rozumiejąc, językowy kwiatek na kwiatku.
Przeczytałam i nic z tej powieści nie wyniosłam.

Zuza Wiatkowska | 2012-07-28
Przeczytana: 15 listopada 2011

Znakomita kryminał Christy odkrywa prawdziwe otchłanie przemocy i nakłania do zastanowienia. Skomplikowana ale przejrzysta akcja trzymała mnie w napięciu do samego końca. Nie potrafiłam się domyśleć kto był mordercą Saski i zachwycił mnie wplątany wątek miłosny. Jak najbardziej polecam!

Natalia | 2015-04-05

Dostałam tą książkę na prezent i bardzo jestem z niej zadowolona. Ciekawa i trzymająca w napięciu.

zoska111 | 2013-04-04
Przeczytana: 2013 rok

Wciągający kryminał z zaskakującym zakończeniem. Polecam.

Magnuna | 2013-09-28
Przeczytana: 28 września 2013

Niezły kryminał, trzymający w napięciu, przeplatający wątki społeczno - psychologiczne. Przy uważnym czytaniu i kojarzeniu faktów można odgadnąć zakończenie.

Hannibalady | 2014-09-27

Czytane jednym tchem do momentu...odsłonięcia kto jest mordercą.
Słabe rozwiązanie i nieciekawe zakończenie, a szkoda.

| 2012-06-18

Opowieść o tym, jak wychodzą na jaw skrywane w duszy skłonności do czynienia zła. Namiętność, przemoc i zabójstwo.