Polskie kontakty teatralne z Orientem w XX wieku. Część druga: Studia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Terytoria Teatru". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
978-83-7453-838-1
sztuka
A--

Druga część opracowania poświęconego polskim kontaktom z teatrami azjatyckimi. Część pierwsza zawiera szczegółową kronikę, dokumentującą wizyty twórców i zespołów z Chin, Japonii, Indii czy Indonezji w Polsce. Studia zebrane w niniejszym tomie obejmują takie zagadnienia, jak: polska recepcja opery pekińskiej i japońskiego teatru nō, wizyty zespołów kabuki i współczesnej „opery dziewczęcej” Takarazuka. Szczególnie uważnie przygląda się Zbigniew Osiński temu, jaki stosunek do kultur Orientu miał Jerzy Grotowski i jak jego zainteresowanie Wschodem objawiało się w spektaklach Teatru Laboratorium.
W przyszłości planowane jest wydanie części trzeciej – antologii polskich tekstów o różnych formach teatrów orientalnych.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl