Zuzia na tropie Makusynów

Cykl: Detektyw Zuzia na tropie (tom 6)
Wydawnictwo: Skrzat
powieść,
Coffie

Niesamowite odgłosy, znikające postaci, wielkie sekrety i fascynujące zagadki kryminalne. To wszystko znajdziecie w cieszącym się dużą popularnością cyklu powieści opisujących zdumiewające przygody czternastoletniej Zuzanny Nadobnej. Jako detektyw amator tropi nieuchwytnych przestępców, z rodzicami odwiedza niezwykłe miejsca i spotyka ciekawych ludzi. W szóstej części przygód z serii „Detektyw Zuzia na tropie” dziewczynka odwiedza zamek w Siedlisku. Ta dawna siedziba szczepu harcerskiego Makusyny skrywa wiele tajemnic, które Zuzia bardzo chce odkryć.

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl

źródło okładki: http://www.czytam.com.pl

Na półkach: Przeczytane, Skrzat

Zuzię już znacie. Mieliście okazję poznać jej przygody razem ze mną, gdy recenzowałam Wam książkę "Zuzia i zagadka Pani labiryntu". Było to moje pierwsze spotkanie z serią "Detektyw Zuzia na tropie", ale ja już wtedy wiedziałam, że na tej jednaj książce na pewno się nie skończy.

Bowiem tytułowa bohaterka tej serii bardzo szybko podbiła moje serce. Niezwykle odważna i bardzo sprytna dziewczynka, która śmiało stawia czoło niebezpieczeństwom. Jednocześnie bardzo lojalna i oddana przyjaciółka, posłuszna córka i pilna uczennica. Brzmi trochę nudnawo nie? Jakoś tak strasznie idealnie?

Ale wierzcie mi, że wcale tak nie jest. Wypisując wszystkie jej zalety za jednym zamachem nieco skrzywiłam postać rzeczy, bo czytając książkę w ogóle nie odczuwamy, że mamy do czynienia z takim ideałem. Może dlatego, że autor wcale się nie skupia na tym, by przedstawić nam Zuzię jako wcielenie wszelkich cnót. Książka w zasadzie dotyczy wyłącznie ciekawych wydarzeń. Tajemnic jakiegoś nietypowego miejsca...

25109923 | 2013-06-05
Przeczytana: 08 lipca 2012

Fajna ksiazka nie ma co to mała historia detektywistyczna

Marta | 2017-02-03
Kurkuma | 2016-08-10