Pierwsi świadkowie: Pisma Ojców Apostolskich

Tłumaczenie: Anna Świderkówna
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Ojców Kościoła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: M
8 (10 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
dorota_eulalja

Przedstawiamy obszerny wybór najstarszych pism chrześcijańskich. Większość prezentowanych tekstów pochodzi z dzieł tak zwanych Ojców Apostolskich, pisarzy przełomu wieków I i II, do których dołączyliśmy dwa utwory późniejsze z drugiej połowy II w. Większość z nich podaliśmy w całości ze względu na ich wyjątkową wartość, są to: Didache, Listy św. Ignacefo, Do Diogneta, Homilia Melitona z Sardes.

źródło opisu: Wydawnictwo M, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

darekolsztyn | 2013-04-17
Na półkach: Przeczytane, Wydawnictwo M

Wrogowie Kościoła, różnego rodzaju sekty zarzucają chrześcijaństwu odejście od prawdziwego, pierwotnego nauczania Chrystusa i Apostołów. Najczęściej poruszanymi tematami to kult Marii, sakramenty, kapłaństwo, Trójca Święta. Mówią, że pierwsi chrześcijaninie nie znali tych nauk. Próbują udowadniać, że Kościół zaczął wprowadzać je dopiero w średniowieczu lub nawet w czasach współczesnych przez co poddają w wątpliwość słuszność jego nauczania i istnienia.

Jeśli zajrzymy do książki „Pierwsi świadkowie” wydawnictwa M, możemy przekonać się, że powyższe nauki nie były obce w czasach Apostolskich i bezpośrednio po nich następujących. Zachowały się liczne teksty Ojców Apostolskich z I i II wieku, które stanowią teologiczno – historyczne źródła dla istniejącego dwa tysiące lat Kościoła. Są dowodem na ciągłość nauk Kościoła od samego początku mimo licznych zawieruch historycznych.

„Myśląc o pierwotnym Kościele, warto przypomnieć sobie przypowieść o ziarnku gorczycy, które wprawdzie jest...

| 2016-11-21
Paweł Krawczyk | 2016-08-04