Pierwsi świadkowie. Pisma Ojców Apostolskich

Okładka książki Pierwsi świadkowie. Pisma Ojców Apostolskich
Marek Starowieyski Wydawnictwo: Wydawnictwo M Seria: Mała biblioteka Ojców Kościoła religia
475 str. 7 godz. 55 min.
Kategoria:
religia
Seria:
Mała biblioteka Ojców Kościoła
Wydawnictwo:
Wydawnictwo M
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
475
Czas czytania
7 godz. 55 min.
Język:
polski
ISBN:
8387243213
Tłumacz:
Anna Świderkówna
Tagi:
ojcowie Kościoła Didache Klemens Rzymski Ignacy Antiocheński teologia starożytność
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen

                8,4 8,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
8,4 / 10
16 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
9
4

Na półkach:

"Tak więc i my, z woli Jego powołani w Jezusie Chrystusie, jesteśmy usprawiedliwieni nie sami z siebie ani przez naszą mądrość, ani rozum, ani pobożność, ani przez nasze uczynki, choć nawet wypełniamy je w czystości serca, lecz przez wiarę. To przez nią Bóg Wszechmogący usprawiedliwia wszystkich ludzi od początku świata. Jemu chwała na wieki wieków. Amen." Klemens do Koryntian 32:4 (strona 65). Tak właśnie, tak - sola fide.

"Tak więc i my, z woli Jego powołani w Jezusie Chrystusie, jesteśmy usprawiedliwieni nie sami z siebie ani przez naszą mądrość, ani rozum, ani pobożność, ani przez nasze uczynki, choć nawet wypełniamy je w czystości serca, lecz przez wiarę. To przez nią Bóg Wszechmogący usprawiedliwia wszystkich ludzi od początku świata. Jemu chwała na wieki wieków. Amen." Klemens do...

więcej Pokaż mimo to

avatar
62
63

Na półkach: ,

Wrogowie Kościoła, różnego rodzaju sekty zarzucają chrześcijaństwu odejście od prawdziwego, pierwotnego nauczania Chrystusa i Apostołów. Najczęściej poruszanymi tematami to kult Marii, sakramenty, kapłaństwo, Trójca Święta. Mówią, że pierwsi chrześcijaninie nie znali tych nauk. Próbują udowadniać, że Kościół zaczął wprowadzać je dopiero w średniowieczu lub nawet w czasach współczesnych przez co poddają w wątpliwość słuszność jego nauczania i istnienia.

Jeśli zajrzymy do książki „Pierwsi świadkowie” wydawnictwa M, możemy przekonać się, że powyższe nauki nie były obce w czasach Apostolskich i bezpośrednio po nich następujących. Zachowały się liczne teksty Ojców Apostolskich z I i II wieku, które stanowią teologiczno – historyczne źródła dla istniejącego dwa tysiące lat Kościoła. Są dowodem na ciągłość nauk Kościoła od samego początku mimo licznych zawieruch historycznych.

„Myśląc o pierwotnym Kościele, warto przypomnieć sobie przypowieść o ziarnku gorczycy, które wprawdzie jest najmniejsze spośród wszystkich ziaren, lecz gdy się rozwinie, staje się drzewem ogromnym, (…). My właśnie patrzymy dziś na owe ogromne drzewo, i tak do niego nawykliśmy, że trudno nam pamiętać z czego ono wyrosło. A w ziarnku gorczycznym znaduje się przecież już wszystko, co jest i w drzewie, tyle że w zarodku; jest i ponadto łupinka, którą ziarno musi odrzucić” (str.11)

Książkę można nabyć tutaj:

http://www.mwydawnictwo.pl/p/843/pierwsi-świadkowie

Wrogowie Kościoła, różnego rodzaju sekty zarzucają chrześcijaństwu odejście od prawdziwego, pierwotnego nauczania Chrystusa i Apostołów. Najczęściej poruszanymi tematami to kult Marii, sakramenty, kapłaństwo, Trójca Święta. Mówią, że pierwsi chrześcijaninie nie znali tych nauk. Próbują udowadniać, że Kościół zaczął wprowadzać je dopiero w średniowieczu lub nawet w czasach...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Pierwsi świadkowie. Pisma Ojców Apostolskich


Reklama
zgłoś błąd