21 Filmowych Spojrzeń

Wydawnictwo: Otwarty Rozdział
83-919653-8-4
film recenzje felietony
Krystian Ozon

To pierwsza filmowa książka Dominika Nykla – wówczas studenta filologii polskiej i dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Składa się z dwudziestu eseistycznych tekstów, dotyczących wybranych filmów kina współczesnego (m.in. „Shrek”, „Między słowami”, „Człowiek w ogniu”, „Za wszelką cenę”, „Bliżej”, „Ono” i inne) oraz jednego, bardzo popularnego serialu („Magda M.”). Każdy jeden tekst jest świeży, żywy i pełny autentycznej fascynacji sztuką. Oryginalny styl, nie powielane spostrzeżenia, autorskie porównania, ciekawe frazy, prostota wypowiedzi – ale jakże głęboka, wyciszony zachwyt nad pięknem obrazu. Nie często czyta się takie teksty. Książka nie tylko dla kinomanów – również dla tych, co lubią chodzić do kina lub na film.

źródło opisu: Profil Facebook autora

źródło okładki: Profil Facebook autora