Tragedia grecka

Wydawnictwo: Homini
Die tragische Dichtung der Hellenen
978-83-89598-80-6
Collony

Klasyczna książka wybitnego austriackiego filologa to największe kompendium wiedzy o antycznej tragedii, którego nie zdołały zastąpić ani przewyższyć pod względem całościowości ujęcia tematu żadne później powstałe studia. Autor w genialny sposób łączy zdolność syntezy ze szczegółową analizą przedmiotu: jego przebogate dzieło zawiera streszczenia i omówienia wszystkich zachowanych tragedii i fragmentów tragicznych, z zaznaczeniem głównych nurtów ideowych, wzajemnych relacji i kontekstu historycznego. W przeciwieństwie do innych opracowań zachowany jest porządek chronologiczny i przedstawione życiorysy poetów tragicznych, co uwydatnia ich powiązania i rozwój koncepcji filozoficznych i literackich. Część poświęcona genezie dramatu nie ma sobie równych, jeśli chodzi o kompletność — i bezstronność — ujęcia wszystkich naukowych koncepcji problemu. Podręcznik (bo tak wypadałoby nazwać dzieło Lesky’ego, oddając sprawiedliwość jego autorytatywności) stanowi nie tylko niezbędne narzędzie dla studenta filologii, ale również podstawowy punkt odniesienia w najpoważniejszych badaniach akademickich.

źródło opisu: http://www.empik.com/tragedia-grecka-albin-lesky,3006892,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/tragedia-grecka-albin-lesky,3006892,ksiazka-p

jaworka | 2016-11-14
Generalissimus | 2015-12-04