Okładka książki Posiew kontemplacji. Nikt nie jest samotną wyspą

Posiew kontemplacji. Nikt nie jest samotną wyspą

Autor:
tłumaczenie
Maria Morstin-Górska
Seeds of contemplation. No man is an island
wydawnictwo
ZNAK
83-7006-196-6
religia
typ
papier
Rafał
7.93 (14 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Książka opisująca życie człowieka w całkowitym zjednoczeniu z Bogiem. Stan kontemplacji osiągalny jest jedynie przez człowieka, który w ciszy swojego serca, każdego dnia jest w stanie mówić: "Boże, nie jak ja chcę, lecz jak Ty".

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Magda | 2011-11-27
Przeczytana: październik 2012

Mam e-book i jestem zachwycona czytając. Bliski mojemu sercu. Ludzki a przez to niesamowicie trafiający do drugiego człowieka.Polecam

Maraiowy | 2014-03-04

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku