Okładka książki Posiew kontemplacji. Nikt nie jest samotną wyspą

Posiew kontemplacji. Nikt nie jest samotną wyspą

Autor:
tłumaczenie
Maria Morstin-Górska
Seeds of contemplation. No man is an island
wydawnictwo
ZNAK
83-7006-196-6
religia
typ
papier
Rafał
7,87 (15 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Książka opisująca życie człowieka w całkowitym zjednoczeniu z Bogiem. Stan kontemplacji osiągalny jest jedynie przez człowieka, który w ciszy swojego serca, każdego dnia jest w stanie mówić: "Boże, nie jak ja chcę, lecz jak Ty".

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Magda | 2011-11-27
Przeczytana: październik 2012

Mam e-book i jestem zachwycona czytając. Bliski mojemu sercu. Ludzki a przez to niesamowicie trafiający do drugiego człowieka.Polecam

Miśka | 2014-10-13
Przeczytana: 13 października 2014

Miałam kryzys... Jakaś niemoc w czytaniu i stąd tak długa przerwa i tak długie czytanie tych dwóch pozycji.
Thomas Merton... Niezwykły człowiek, niezwykły mnich - trapista. Sprawował przez 10 lat funkcję mistrza nowicjatu i właśnie dla nowicjuszy powstało to dwuczęściowe dzieło.
Część pierwsza dotyczy modlitwy kontemplacyjnej, druga poświęcona jest bardziej szczegółowym zagadnieniom takim, jak asceza, powołanie, szczerość czy miłosierdzie...
Nie czyta się tego łatwo, to pewne. Autor zaleca również uwagę czytelniczą, skupienie. Książka jest jednak warta poznania, bo choć została napisana z myślą o ścisłym gronie, to może być pomocna w rozwijaniu duchowości każdego wierzącego.

Maraiowy | 2014-03-04

Kalendarium literackie
  • Aleksander Kamiński
    112. rocznica
    urodzin
    A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei. Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.
  • Anna Onichimowska
    63. rocznica
    urodzin
    Boli mnie głowa, ręce i nogi. Mięśnie, kości, paznokcie, włosy, zęby i serce. A najbardziej dusza.
  • Andriej Diakow
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli coś postanowiłeś, zrób pierwszy krok. I nie bój się zrobić następnego. Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę.
  • Sidonie-Gabrielle Colette
    142. rocznica
    urodzin
    Trudno zadowolić jednocześnie wszystkich i samą siebie. Wolę zacząć od siebie...
  • Arnaldur Indriðason
    54. rocznica
    urodzin
    Znam to uczucie. Znudzenie samym sobą. Tym potworem, jakim się jest i którego człowiek nie jest w stanie się pozbyć. Na jakiś czas to się udaje, ale ten potwór zawsze wraca i zaczyna się ta sama stara pieśń.
  • David Lodge
    80. rocznica
    urodzin
    Wystarczy, żebyś wyznaczył sobie granicę wytrzymałości, a już po tobie.
  • Peter Pezzelli
    56. rocznica
    urodzin
    Dzięki uczeniu się nowych rzeczy człowiek ma ochotę wstać rano z łóżka.
  • Ismail Kadare
    79. rocznica
    urodzin
    Bóg nie daje całego szczęścia naraz.
  • Sakyō Komatsu
    84. rocznica
  • Grzegorz W. Kołodko
    66. rocznica
    urodzin
    Oczywiste jest, że najlepszym antidotum na głupotę i arogancję jest mądrość i wiedza. Dlatego też wypada walczyć. Słowem. Czyli bardzo dużo czytać i słuchać innych, trochę pisać i mówić do tych, którzy chcą słuchać. Trzeba rozmawiać. Najwięcej zaś- myśleć.
  • Fiodor Dostojewski
    134. rocznica
    śmierci
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Astrid Lindgren
    13. rocznica
    śmierci
    ... nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść.
  • Josif Brodski
    19. rocznica
    śmierci
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Dino Buzzati
    43. rocznica
    śmierci
    Marnotrawić noce, nie kładąc się spać, nie bać się, że za późno, czekać na wschód słońca, smakować nieskończoność czasu, jaki się ma przed sobą, i nie martwić się

Znajdź nas na Facebooku