Posiew kontemplacji. Nikt nie jest samotną wyspą

Autor:
tłumaczenie
Maria Morstin-Górska
Seeds of contemplation. No man is an island
wydawnictwo
Znak
83-7006-196-6
religia
typ
papier
Rafał
7,81 (16 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Książka opisująca życie człowieka w całkowitym zjednoczeniu z Bogiem. Stan kontemplacji osiągalny jest jedynie przez człowieka, który w ciszy swojego serca, każdego dnia jest w stanie mówić: "Boże, nie jak ja chcę, lecz jak Ty".

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Magda | 2011-11-27
Przeczytana: październik 2012

Mam e-book i jestem zachwycona czytając. Bliski mojemu sercu. Ludzki a przez to niesamowicie trafiający do drugiego człowieka.Polecam

Miśka | 2014-10-13
Przeczytana: 13 października 2014

Miałam kryzys... Jakaś niemoc w czytaniu i stąd tak długa przerwa i tak długie czytanie tych dwóch pozycji.
Thomas Merton... Niezwykły człowiek, niezwykły mnich - trapista. Sprawował przez 10 lat funkcję mistrza nowicjatu i właśnie dla nowicjuszy powstało to dwuczęściowe dzieło.
Część pierwsza dotyczy modlitwy kontemplacyjnej, druga poświęcona jest bardziej szczegółowym zagadnieniom takim, jak asceza, powołanie, szczerość czy miłosierdzie...
Nie czyta się tego łatwo, to pewne. Autor zaleca również uwagę czytelniczą, skupienie. Książka jest jednak warta poznania, bo choć została napisana z myślą o ścisłym gronie, to może być pomocna w rozwijaniu duchowości każdego wierzącego.

aleksandra5 | 2015-01-30

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica