Okładka książki Posiew kontemplacji. Nikt nie jest samotną wyspą

Posiew kontemplacji. Nikt nie jest samotną wyspą

Autor:
tłumaczenie
Maria Morstin-Górska
Seeds of contemplation. No man is an island
wydawnictwo
ZNAK
83-7006-196-6
religia
typ
papier
Rafał
7,87 (15 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Książka opisująca życie człowieka w całkowitym zjednoczeniu z Bogiem. Stan kontemplacji osiągalny jest jedynie przez człowieka, który w ciszy swojego serca, każdego dnia jest w stanie mówić: "Boże, nie jak ja chcę, lecz jak Ty".

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Magda | 2011-11-27
Przeczytana: październik 2012

Mam e-book i jestem zachwycona czytając. Bliski mojemu sercu. Ludzki a przez to niesamowicie trafiający do drugiego człowieka.Polecam

Miśka | 2014-10-13
Przeczytana: 13 października 2014

Miałam kryzys... Jakaś niemoc w czytaniu i stąd tak długa przerwa i tak długie czytanie tych dwóch pozycji.
Thomas Merton... Niezwykły człowiek, niezwykły mnich - trapista. Sprawował przez 10 lat funkcję mistrza nowicjatu i właśnie dla nowicjuszy powstało to dwuczęściowe dzieło.
Część pierwsza dotyczy modlitwy kontemplacyjnej, druga poświęcona jest bardziej szczegółowym zagadnieniom takim, jak asceza, powołanie, szczerość czy miłosierdzie...
Nie czyta się tego łatwo, to pewne. Autor zaleca również uwagę czytelniczą, skupienie. Książka jest jednak warta poznania, bo choć została napisana z myślą o ścisłym gronie, to może być pomocna w rozwijaniu duchowości każdego wierzącego.

Maraiowy | 2014-03-04
hrynia | 2013-01-31