Mądrość pustyni

Tłumaczenie: Andrzej Wojtasik
Wydawnictwo: Esprit
The Wisdom of the Desert
religia

"Mądrość pustyni" to zbiór opowieści z życia chrześcijańskich pustelników z IV w. naszej ery, którzy w oddaleniu od zamętu świata szukali zbawienia, samotności i życia kontemplacyjnego. Jest to jednak wybór szczególny, przygotowany przez najsłynniejszego chrześcijańskiego pustelnika XX w., trapistę Thomasa Mertona. W tłumaczeniach pojawiają się więc osobiste tony i charakterystyczne dla pisarstwa Mertona połączenie głębokiego szacunku i humoru, świetnie oddające specyficzny styl myślenia i życia starożytnych Ojców, których cechowały skromność, zdrowy rozsądek, lecz i głębia wejrzenia.

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit, 2007

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/33/Madrosc-pustyni.html