Posiew kontemplacji. Nikt nie jest samotną wyspą

Thomas Merton Wydawnictwo: Znak religia
religia
83-7006-196-6
Maria Morstin-Górska
monastycyzm duchowość chrześcijańska

Miałam kryzys... Jakaś niemoc w czytaniu i stąd tak długa przerwa i tak długie czytanie tych dwóch pozycji.
Thomas Merton... Niezwykły człowiek, niezwykły mnich - trapista. Sprawował przez 10 lat funkcję mistrza nowicjatu i właśnie dla nowicjuszy powstało to dwuczęściowe dzieło.
Część pierwsza dotyczy modlitwy kontemplacyjnej, druga poświęcona jest bardziej szczegółowym...

Mam e-book i jestem zachwycona czytając. Bliski mojemu sercu. Ludzki a przez to niesamowicie trafiający do drugiego człowieka.Polecam

• Gorąca półka nr 3 (Rel)
  • Przeczytane w 2014
  • Chcę w prezencie
  • Pejper
  • Religia, Teologia
  • 2018

Dodaj cytat z książki Posiew kontemplacji. Nikt nie jest samotną wyspą