Tytus Romek i A'Tomek. Księga XXI. Tytus wśród mrówek

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 21)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy

Chory Tytus nacierany jest spirytusem na mrówkach i w czasie snu zwiedza z Romkiem i A'tomkiem mrowisko.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-08-27
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam

Słaby komiks. Raczej dla entuzjastów mrówek lub osób chcących poznać życie mrowiska niż fanów Tytusa. Dziwna kreska - miałem wrażenie, że został narysowany w pośpiechu i niechlujnie (na niektórych obrazkach nie były zachowane proporcje). Historyjka sama w sobie niespecjalnie interesująca - przygody w mrowisku (by było łatwiej autor powiększył mrówki do ludzkich rozmiarów). Niewiele w niej humoru, wszystko jest przewidywalne, jakieś uwagi polityczne (zbędne)- to jeszcze jest komiks dla dzieci? Na końcu komiksu słowniczek różnych pojęć (prawdziwych i wymyślonych przez autora).
Przed uznaniem za całkowite dno, ratuje tę całą opowieść mimo wszystko dosyć trafnie przedstawione życie w mrowisku (oczywiście w dużym uproszczeniu i zmodyfikowaniu dla celów komiksowych).

Wkp | 2015-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2015

IMPERIUM MRÓW ATAKUJE

Tytus nie chce się uczyć, bo dochodzi do wniosku, że za kilka lat i tak aktualna wiedza będzie przestarzała. Czemu więc od razu nie poczekać na przyszłość? W wyniku hibernacji domowymi metodami ponosi uszczerbek na zdrowiu, co prowadzi do leczenia przy użyciu spirytusu mrówczanego. Efekt? Tytus zapada w sny, w których z przyjaciółmi badają życie mrówek, wśród których są równego im wzrostu...

Nieco słabszy zeszyt, ale nadal robiący wielkie wrażenie. Chmiel utrzymuje trend opowieści dla nieco starszych czytelników, nauki poprzez zabawę i gierek słownych. Ciekawa strona graficzna, mądra treść, przy tym nie zabrakło także przesłania i nuty satyry w tradycyjnie absurdalnym humorze.

Polecam.

Mamerkus | 2016-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2016

O kurczę, Papcio Chmiel przekroczył tutaj wszelkie granice sucharskości, zbyt abstrakcyjne, całość wygląda jakby Papcio Chmiel eksperymentował podczas kreślenia z jakąś swoją odmianą metaamfetaminy, o czym mogą świadczyć m.in. naćpane oczy mrówek.
Początek jest jeszcze niezły, kiedy Tytus próbuje się zahibernować, ale oparcie całego dalszego komiksu na śnie Tytusa świadczy na braku dobrych pomysłów niestety, cały wątek wojenny ssie. Na szczęście jest sporo niezłych tekstów, ale koniecznie trzeba czytać po kilku głębszych, dla odpowiedniego nastrojenia. Plus jest jeszcze taki, że w tym sucharze po raz pierwszy chłopakom w wyprawie towarzyszy prof. T.Alent oraz Tytus ma swoją maskotkę.

Lepsze suchary - "Zobacz co nasza przyszłość narodu wyczynia", "dobra wojna ale w telewizji", "zjadłem miliony rozumów mrówczych ale nic do mnie nie dociera", "w głowie coś się jej roi", "harcerze? nie słyszałam o takich insektach", "po weselu mąż zostaje pożarty - co? zrywam zaręczyny",...

Marta | 2012-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2012