Tytus, Romek i A'Tomek. Księga XVI. Tytus dziennikarzem

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 16)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy

Inne wydania

Tytus niechcący dostaje posadę redaktora naczelnego i zaczyna wraz z Romkiem i A'Tomkiem zbierać materiały na artykuły.
Pojazd: Syfonolot

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-08-09
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam

Komiks średnio śmieszny, w mojej ocenie nastawiony bardziej na młodzieżowego odbiorcę niż na dzieci z uwagi na dużą ilość bardzo inteligentnych żartów słownych wplecionych w dialogi oraz w rysunki. Dodatkowo można się z niego w "lekki sposób" dowiedzieć na czym polega praca w drukarni, jak składa się gazetę i na czym z grubsza polega praca dziennikarza. In minus (czytając komiks współcześnie) - żart z porwaniem samolotu. Jakiś mało śmieszny mi się obecnie wydał. Ulubiony fragment - przepis na dobrą kawę.

Degamisz | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Żenująco kiepskie, nieśmieszne i cały czas sprawiające wrażenie zrobionego "na siłę". Jakby autorem nie był Papcio Chmiel. Można mieć spadek formy ale żeby aż tak? Bardzo się zawiodłem i rozczarowałem tą księgą.

Wkp | 2015-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Gdyby szukać analogii dla Tytusa wśród innych mediów, można by śmiało powiedzieć, że dla komiksu polskiego jest on tym, czym dla naszego rodzimego kina jest trylogia o przygodach Karguli i Pawlaków. Wieczny evergreen i zarazem dzieło, którego nie znać to wstyd. Owszem można się czepiać, że kto przeczytał jedną księgę, jakby czytał wszystkie, ale nie zmienia to faktu, że każdy tom dostarcza mnóstwo świetnej rozrywki, sporo wiedzy i porcję absurdów.

Tak jest też w przypadku tej części. Tytus chcąc zostać dziennikarzem znajduje pracę w redakcji gazety. Praca jest rozczarowaniem, bowiem nasza prawie uczłowieczona małpka otrzymuje posadę gońca. W wyniku jego działań cała redakcja odchodzi na chorobowe. Teraz jedyna nadzieja w Tytusie, który postanawia sam zrobić numer...

Smakowity to kąsek, sentymentalny i po prostu wart przeczytania. Kąsek z dozą satyry, którą u Chmiela uwielbiam i mądrymi tematami.

Polecam!

Profesorek | 2014-07-20

Tytus podejmuje pracę w redakcji.
Nie jest zadowolony ze swojej posady gońca, ale pociesza się, że od czegoś trzeba zacząć.
Wkrótce cała redakcja jest niezdolna do pracy.
Tytus musi wziąć sprawy w swoje ręce i skleja kolejny numer gazety "Trele Morele".
Znakomicie ukazana praca redakcji (są nawet wiadomości wyssane z palca, dosłownie!).
Niedługo potem pojawiają się Romek z A'Tomkiem.
Praca wrze.

Kolejna znakomita księga!
Niech żyje Papcio Chmiel!

Ledarg1916 | 2016-04-05

10! Powód bardzo prosty, pierwsza książka (komiks, ale zawsze), którą przeczytałem sam, od deski do deski. Tata mi kupił ten komiks, gdy miałem niespełna 6 lat. Powiedział, że jak chcę wiedzieć, o czym jest, to muszę przeczytać (do tej pory rodzice czytali mi, a ja chętnie słuchałem) i tak zrobiłem. Bardzo się cieszę, że tak postąpił. Przeczytać książkę samodzielnie? To smakuje najlepiej! A sama księga bardzo dobra, od niej rozpocząłem przygodę nie tylko z czytaniem, ale też z całą serią, którą uwielbiam (choć głównie za stare księgi).

Mamerkus | 2015-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Po krótkiej przerwie wróciłem do Tytusa. W księdze XVI nasz dzielny adept człowieczeństwa postanowił spróbować swoich sił w dziennikarstwie. Jako że nie od razu Kraków zbudowano zaczyna od gońca, jednak w ekspresowym tempie staje się redaktorem naczelnym i dopiero potem dziennikarzem. Papcio Chmiel wykorzystuje okazję i robi sobie bekę z dziennikarstwa, aktualną także dzisiaj. Nie jest to może komiks jakoś oszałamiający i porywający, ale są momenty (scena z mocną, czarną kawą, ogólnie cały wątek z Tytusem gońcem wymiata, tuczenie A'tomka, sen Tytusa). Jest też kilka fajnych tekstów "Serce mi pika jak klapa od śmietnika", "wszyscy zostali stuknięci i udali się na chorobę", "precz z preczem", "w ciągu dwóch lat ustosunkujemy się i damy wykrętną odpowiedź", "to nie artykuł, to chała!", "to sól nie piasek, robisz sobie żarty z porządnego kotka".

Do bani zupełnie nieśmieszny wątek wesołej wioseczki.

Marta | 2012-01-22
Przeczytana: 21 stycznia 2012