Historia Kościoła katolickiego 1. Starożytność

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia Kościoła Katolickiego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
83-7072-343-8
historia
Łukasz Kuć

Drugie wydanie 1 tomu, czterotomowej historii Kościoła, napisanej przez nieżyjącego już ks. prof. Mariana Banaszaka. Tom ten obejmuje starożytność Kościoła od 30 do 692 roku.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

poznanianka | 2011-02-26
Przeczytana: styczeń 2011

Największą radością studenta jest odnalezienie jednej książki, w której zawarte jest wszystko, co potrzebne jest do zdania egzaminu. Taką pozycją jest Historia Kościoła Katolickiego. Cała starożytność chrześcijańska w pigułce.

Tom 1 przeznaczony został w całości na omówienie starożytności. Warto jednak zaznaczyć, że w tym wypadku ostatnie wydarzenie zaliczane do tej epoki to synod trullański II (692 rok). Według niektórych bowiem to w tym momencie rozpoczyna się średniowiecze w Kościele Katolickim, inni natomiast wyznaczają granicę na chrzest Chlodwiga (496) lub sobór nicejski II (787). Przestrzeń czasowa jest zatem duża.

Także tematyka ogranicza się do dziejów Kościoła Katolickiego, w starożytności ten podział nie jest jeszcze bardzo widoczny, trzeba jednak mieć to na uwadze.

Plusem tej pozycji jest podział tekstu na małe podrozdziały opatrzone wskazującym na jego tematykę tytułem, z tyłu książki znajduje się kalendarium najważniejszych wydarzeń, spis papieży starożytnych oraz...

Trithemius | 2016-08-23
Tomasz | 2016-04-04