Cesarstwo rzymskie

Cykl: Świat antyczny (tom 4)
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
historyczna
Ciacho

Pierwsze po wojnie wydanie ostatniego (stanowiącego odrębną całość) członu głośnego cyklu "Świat antyczny" - pióra wielkiego uczonego i znakomitego pisarza, który był jedną z najsilniej promieniujących osobowości życia kulturalno - umysłowego Drugiej Rzeczypospolitej. Barwna, emocjonalna opowieść o mędrcach i szaleńcach, żołdakach i świętych na tronie cezarów, o chwale i zmierzchu...

Barwna, emocjonalna opowieść o mędrcach i szaleńcach, żołdakach i świętych na tronie cezarów, o chwale i zmierzchu najpotężniejszego imperium w dziejach ludzkości, o tajemnicy galilejskiej, o triumfie chrześcijaństwa i tragedii ginącego świata starożytnego.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Sikandar | 2012-12-29
Na półkach: Przeczytane, Roma

Przedwojenny styl i epika, klasa światowa. Na pewno są książki napisane później, bardziej aktualne i z większym zasobem wiedzy, ale dzieło Tadeusza Zielińskiego jest jak Chevrolet z lat 50-tych, pomimo, że stary i dużo pali, to wciąż jest piękny.

nauznyka | 2011-05-25
Na półkach: Przeczytane, Historyczne